EČ autokrosā: Ekspresintervijas ar sportistiem

11 - EC autokross_Musa 26.05.2013.

Šodien Bauskā risinās Eiropas čempionāta autokrosā izšķirošie notikumi. “AutoMedia.lv” piedāvā dažas ekspresintervijas pēc 1.kvalifikācijas brauciena.

Vāclavs Fejfars (Touring): Ir labi. Vienīgā liela, ko vakardienā būtu mainījis, ja varētu, ir laika apstākļi. Lietus un dubļi bija neptīkamākās lietas. Sākumā bija problēmas arī ar sajūgu, bet beigās es finišēju pirmais un tas bija ļoti patīkami. Pēc kvalifikācijas braucieniem mani puiši pārbaudīja un laboja nepieciešamās lietas līdz plkst. 02:00 naktī. Tika nomainīts sajūgs un pārbaudīta ātruma kārba. Vēl viena lieta, kas traucē ir tā, ka es braucu ar savu veco auto. Jaunā mašīna netika pabeigta laikā un mēs „aizņēmāmies” veco spēkratu no itāļa, kuram to pārdevu.

„AutoMedia.lv”: Kādas ir sajūtas pirms šodienas sacīkstēm?

Tomass Fejfars: Šodien nelīst, tas ir pozitīvi… pat ļoti, nebūs problēmas ar redzamību un dubļiem. Protams, viss ir atkarīgs no mašīnas, cerams ies labi.  Mani puiši krietni pastrādāja.

Jānis Boks (SuperBuggy): Šodien pirmajā braucienā starts padevās slikti, bet tālāk gāja tīri labi. Apdzinu divus, tā k ir jau labi. Jātiek finālā. Pagaidām izskatās, ka arī tikšu. Bet finālā viskas var notikt…

„AutoMedia.lv”: Kā ir, ka savā grupā jācīnās arī ar tautieti?

Jānis Boks: Tā tāpat ir pozitīva konkurence, kas veicina augšupeju jeb izaugsmi, tāpēc viss kārtībā. Ervins Grencis ļoti ātri brauc un viņam ir laba mašīna. Šai trasei Grencim pat ir piemērotāka mašīna – jaudīgs motors. Savukārt pieredzes šāda mēroga turnīros ir vairāk man. Ja runājam tieši par šo trasi, tad Grencis arī ir bieži braukājis šeit, tāpēc šoreiz pieredze uzskatāma par līdzvērtīgu.

Tamašs Karai (Touring): Trase šeit ir allaž ir normāla, bet vakar visiem lielākās grūtības sagādāja sliktie laika apstākļi. Labi, ka šodien laiks ir labs, tas atvieglo dzīvi. Man Fejfars ir lielākais drauds, viņš arī pērn bija čempions, taču kopumā visi ir labi braucēji. Protams, mēs vēlamies uzvarēt Bauskā.

Otakārs Vibornijs (Touring): Pagaidām pēc pirmā brauciena esam astotie, bet mums ātri ir jāsalabo mašīna un jāturpina cīnīties par labu pozīciju. Vēl viss ir izdarāms. Mēs ceram tikt finālā, tomēr auto defekts mūs nolika sliktā situācijā. Mašīnai salūza caurule stardzesētājā, tāpēc tā teju apstājās un finišēju pēdējais.