EČ autokrosā: mūsējie pirmo kvalifikāciju “Mūsā” aizvada ar mainīgām seksmēm

1 - EC autokross_Musa 25.05.2013.

 

Sestdien sporta kompleksa „Mūsa” trasē aizvadīti Eiropas autokrosa čempionāta 1.posma pirmās dienas kvalifikācijas braucieni.

Salonmašīnu TouringAutocross klasē diemžēl cīņa fakstiski izpalika Latvijas vienīgajam dalībniekam Agrim Bredikam – motora defekts un jācer, ka mehāņiķi spēs auto sagatavot uz rītdienas sacensībām. Savos braucienos triumfēja autoritātes – attiecīgi čehs Vāclavs Fejfars un ungārs Tamašs Karai. Summā tomēr pagaidām pārāks Fejfars. Ļoti pārliecinoši brauca arī cits čehs – Otakars Vibornijs, taču viņš savam auto „aprāva” priekšpiedziņu un, palicis tikai ar pakaļējiem velkošiem riteņiem, pozīciju zaudēja.

Vibornijs „Automedia.lv” atzina: „ Mēs noteikti neesam apmierināti ar rezultātu. Darīsim visu, lai uz rītdienu salabotu priekšpiedziņu un sasniegtu labāku rezultātu.” Sportists arī piebilda, ka lietainie laikapstākļi nemaz netraucējot, jo viņs esot par sevi pārliecināts braucējs.

Labāko sasniegumu pirmāja kvalifikācijā parādīja mūsu Andris Kuļikovskis.

Viņš uzvarēja savu braucienu Buggy 1600 klasē. Turklāt startu spēja „izcelt” veselas divas reizes, jo jau pašā sākumā sadūrās četri bagiji un brauciens tika apsturēts un dots atkātots starts. Dienas summā viņš trešais. Šajā klasē 12. vietā pēc pirmās dienas ir Jānis Ščerbickis, Mārim Līcim 16. vieta, bet Ronalds Baldiņš savā Eiropas čempionāta debijas sacīkstē diemžēl izstājās jau laika kontroles braucienā motora defekta dēļ.

Savukārt SuperBuggy klasē savā braucienā Jānis Boks bija otrais, bet trešo vietu guva Ervins Grencis. Vēl viens šīs klases dalībnieks Juris Kuļikovskis pēdējā brīdī nevarēja iziet uz starta tehnikas problēmu dēļ. Pirmā kvalifikācijas brauciena summā Jānis Boks ir ceturtais, Ervins Grencis – astotais.

Sacensības turpināsies svētdien, 26. maijā, kad pl.11:00 notiks oficiālā atklāšana, kam sekos divas kvalifikācijas sērijas un finālbraucieni.