Eiropas čempionāta posms autokrosā finišējis, no mūsējiem visaugstāk Jānis Boks (+Foto)

1 - EC autokross_Musa 26.05.2013.

Kā jau iepriekš autokrosa virtuves pārzinātāji prognozēja, potenciāli spēcīgākais Latvijas pārstāvis EČ posmā Bauskā bija Jānis Boks. Viņam arī izdevās cerības attaisnot, sasniezot augstāko rezultātu no Latvijas sportistiem FIA Eiropas autokrosa čempionāta pirmajā posmā Mūsas trasē. SuperBuggy klasē Boks izcīnīja ceturto vietu. Nākamie augstākie rezultāti – Ervins Grencis SuperBuggy klasē septītais, Andris Kuļikovskis Buggy 1600 klasē devītajā vietā.

SuperBuggy finālā Jānis Boks startēja no piektās starta vietas, arī pēc starta saglabājot šo pozīciju. Jānis iesaistījās sīvā cīņā par nākamajām pozīcijām, līdz izstājās francūzis Olivjē Difūrs. Boks turpināja cīņu ar čehu Petru Tureku par pjedestālu, taču Eiropas vicečempions nosedza visus uzbrukumus un latvietim trešo vietu neatdeva. Finālbraucienā startēja arī Errvins Grencis, sasniedzot septīto vietu. Grencim šī bija pirmā sacīkste SuperBuggy klasē EČ ietvaros.

Grencis pēc sacīkstēm “AutoMedia.lv” atzina, ka ir apmierināts ar sasniegto: „Man liekas, ka, jā 7. vieta ir laba, tie ir mani pirmie punkti Eiropas čempionātā. Jau tikt finālā šādās sacensībās… nu tas ir… TAS IR!”

27 - EC autokross_Musa 26.05.2013.

Buggy 1600 klasē A finālā cīnījās Andris Kuļikovskis. Tiesa, trešajā kvalifikācijā Andris piedzīvoja tehnikas problēmas, kā rezultātā uz finālu Kuļikovskim bija jāizbrauc tikai ar aizmugurējo piedziņu. Tas liedza cīnīties par augstākajām pozīcijām. Andris finišā devītajā vietā.

Buggy 1600 klasē 16. vietu guva Jānis Ščerbickis, 17. pozīciju – Māris Līcis, kuri abi izstājās B finālā, atrodoties vadošajā pieciniekā. Juris Kuļikovskis (SuperBuggy), Agris Brediks (TouringAutocross) un Ronalds Baldiņš (Buggy 1600) tehnisku problēmu dēļ palika bez ieskaites.

Latvijas autokrosa čempionāta B600 klasē uzvaru izcīnīja Kaspars Bumbiers, aiz sevis atstājot Jāni Baumani, kurš guva pozīciju, pēdējā aplī apdzenot Dmitriju Kabanovu.

SuperBuggy klasē uzvaru guva vācietis Bernds Štūbe, Buggy 1600 klasē labākais bija ungārs Kristians Šžabo, TouringAutocross uzvara ungāram Tamašam Karai, bet Junior Buggy uzvaru guva čehs Vāclavs Triška.

Spaigas cīņas neizpalika nevienā klasē, taču īpaši dramatisks izvērtās fināls salonmašīnu klasē. Jau kopš starta Tamašs Karai izrāvās vadībā kopā ar Vāclavu Fejfaru un abi visu braucienu cīnījās par pirmo vietu, bet pašā pēdējā aplī Fejfaram radās ķibele ar mašīnu un viņš finišu nesniedza.

Vāclavs Fejfars pēc finiša komentāru sniegt atteicās. Izskatījās neapmierināts, paņema cigaretes un aizgāja...

Vāclavs Fejfars (pa kreisi) pēc finiša komentāru sniegt atteicās. Izskatījās neapmierināts, paņema cigaretes un aizgāja…

Tamašs Karai: „Esmu ļoti apmierināts ar savu pirmo vietu.  Fināla braucienā es uzrādīju vislabāko laiku šajā nedēļas nogalē. Man nebija nekādas īpašas taktikas vai pārākas tehnikas, vienkārši koncentrējos uz trasi. Galvenais, ka mašīna mani nepievīla fināla braucienā.”

Pateicoties Fejfara neveksmei, negaidīt augstu vietu ieņēma cits cehs Otakārs Vibornijs: „Mēs tikām otrajā vietā no astotās. Es jūtos fantastiski! Šīs bija grūtas sacīkstes, bet man arī palaimējās. Mēs uzbūvējām jaunu mašīnu šai sezonai. Jā, tai bija radušies daži defekti, bet komanda spēja mašīnu pielāgot šai trasei pilnībā. Vēl gribu piebilst, ka karsējmeitenes bija tās, kas mani uzkurināja.”

Goda pjedestāls "Touring Autocross" klasē. No kreisās Otokārs Vibornijs, Tamašs Karai un Miroslavs Noimans

Goda pjedestāls “Touring Autocross” klasē. No kreisās Otokārs Vibornijs, Tamašs Karai un Miroslavs Noimans

FIA Eiropas autokrosa čempionāta 1. posms

Latvija, sporta komplekss Mūsa

SuperBuggy

1. Bernds Štūbe (Vācija)

2. Ladislavs Hanāks (Čehija)

3. Petrs Tureks (Čehija)

4. Jānis Boks (Latvija)

…7. Ervins Grencis (Latvija)

nc Juris Kuļikovskis (Latvija)

Buggy 1600

1. Kristians Šžabo (Ungārija)

2. Vits Nosaleks (Čehija)

3. Kevins Peters (Nīderlande)

…9. Andris Kuļikovskis (Latvija)

…16. Jānis Ščerbickis (Latvija)

…17. Māris Līcis (Latvija)

nc Robalds Baldiņš (Latvija)

TouringAutocross

1. Tamašs Karai (Ungārija)

2. Otakars Vibornijs (Čehija)

3. Miroslavs Noimans (Čehija)

Junior Buggy

1. Vāclavs Triška (Čehija)

2. Radeks Francs (Čehija)

3. Jirži Formaneks (Čehija)

B600

1. Kaspars Bumbiers (Latvija)

2. Jānis Baumanis (Latvija)

3. Dmitrijs Kabanovs (Latvija)