Eiropas rallija čempionāta posmā Ziemeļīrijā triumfē Kreigs Brīns, abas “Sports Racing Technologies” ekipāžas iekļūst junioru grupas labāko sešiniekā

Grjazins

Svētdien, 5,aprīlī ar Peugeot Rally Academy audzēkņa – 25 gadus vecā īru pilota Kreiga Brīna uzvaru noslēdzies Ziemeļīrijā aizvadītais Eiropas rallija čempionāta posms Circuit of Ireland Rally. Savukārt Latvijas autosporta komandas „Sports Racing Technologies” pārstāvošās ekipāžas iekļuva labāko sešiniekā junioru ieskaitē.

Lai arī Kreigam Brīnam/Skotam Mārtinam (Peugeot 206) rallija otrajā dienā, startējot kā līderiem, divkārt gadījās pazaudēt vadošo pozīciju, trīs ātrumposmus pirms finiša viņi atgriezās vadībā un to vairs neatdeva. Kopumā šī ekipāža uzvarēja tieši pusi no 18 ātrumposmiem. Savukārt tikai 6,4 sekundes viņiem zaudējusī poļu ekipāža Kajetans Kajetanovičs/Jaroslavs Barans (Ford Fiesta) uzvaru izcīnīja tikai divos ātrumposmos. Tiesa,

Brīna pozīcijas brīžiem apstrīdēt izdevās nevis Kajatanovičam, bet īru ekipāžai Robertam Barable/Demjanam Konolijam

(Ford Fiesta), taču viņi nesasniedza 16.ātrumposma finišu un izstājās.

Trešajā vietā, atpaliekot jau minūti un 42,3 sekundes, ierindojās cita īru ekipāža Džošs Mofets/Džons Rovans (Ford Fiesta), bet mums labi zināmais krievu pilots Aleksejs Lukjaņuks finišēja sestajā pozīcijā, no uzvarētāja atpaliekot vairāk nekā četrarpus minūtes.

Diemžēl SRT komandas jaunajiem braucējiem Vasilijam Grjazinam/Dmitrijam Lebedikam un Ralfam Sirmacim/Artūram Šiminam rallija otrajā dienā savas pozīcijas faktiski uzlabot neizdevās un viņi finišēja trešā desmita sākumā, arī savā junioru ieskaitē paliekot attiecīgi iepriekš ieņemtajā 5. un 6.vietā. Junioru ieskaites uzvarētājam zviedru braucējam Emīlam Berkvistam (10.vieta absolūti), kurš starp junioriem uzvaru izcīnīja arī pirmajā posmā Rally Liepāja, Grazins zaudēja 3 minūtes un 37,6 sekundes, savukārt Sirmaci no komandas biedra finišā šķīra vēl 3 minūtes un 5 sekundes.

Ralfs Sirmacis/Artūrs Šimins

Ralfs Sirmacis/Artūrs Šimins

“Rallijs bija ļoti grūts, taču vienlaikus arī interesants – man patika visi ātrumposmi. Sacensību abās dienās izdarīju visu, ko spēju. Otrās dienas sākumā radās problēmas ar stūres iekārtu un ātrumkārbu, taču komandas mehāniķi tās veiksmīgi novērsa, un varējām turpināt cīņu. Īrijas ceļi ir ļoti īpatnēji, un esmu priecīgs, ka izdevās iztikt bez lielām kļūdām,” stāsta V.Grazins.

“Šis bija tikai mans otrais asfalta rallijs, tāpēc laiks nav tik labs, taču mēs gatavojamies nākamajiem asfalta rallijiem. Otrajā dienā pieļāvām vairākas kļūdas – vispirms 11. ātrumposmā nobraucām no trases, savukārt 15. ātrumposmā ieskrējām sienā un mums radās tehniskas problēmas, taču veiksmīgi nobraucām līdz finišam un guvām ļoti labu pieredzi,” papildina R.Sirmacis.

Pēc aizvadītiem diviem posmiem Eiropas rallija čempionāta junioru ieskaites līderis ir E. Berkvists, kurš savācis maksimālo punktu skaitu – 78. 2.vietā atrodas K.Ingrams (36 punkti), 3.vietā – Steve Roklands (33 punkti), bet 4.vietu ieņem R.Sirmacis (32 punkti). V.Grjazins pēc diviem posmiem atrodas 9.vietā čempionāta kopvērtējumā un viņa kontā ir 14 punkti.

“Sports Racing Technologies” komanda šogad plāno piedalīties visos Eiropas rallija čempionāta junioru ieskaites posmos un cīnīties par augstākā kaluma godalgām sezonas kopvērtējumā. Kopumā Junioru rallija čempionāta kalendārā iekļauti seši ralliji, un kopvērtējumā tiks ieskaitīti četri labākie rezultāti.

Nākamais Eiropas rallija čempionāta posms notiks no 4. līdz 6. jūnijam Portugālē, un tas būs Azoru salās notiekošais grants rallijs SATA Rallye Acores.

Sacensību rezultāti aplūkojami Eiropas rallija čempionāta oficiālajā vietnē http://www.fiaerc.com/events/live/id/29