Eklstouns atkāpies

Eclestone

Pēc tam, kad atklātībā bija publiski izskanējusi informācija par britu biznesa magnāta Bērnija Eklstouna apsūdzībām korupcijā, viņš atkāpās no „Formula One Management” direktoru padomes vadītāja amata.

Mūsu apstākļos daudziem tā (atkāpšanās) droši vien šķiet pilnīgi aplama rīcība, jo, kā mēdz daudzināt, tas ir politisks pasūtījums.., kamēr nav notiesāts, nav vainīgs u.tml. Gāzi grīdā! Ļaujiet goda vīram strādāt! Taču citviet civilizētā pasaulē valda citādi tikumi…

Eklstouns tomēr joprojām turpinās pildīt Lielo autosacīkšu vadītāja funkcijas, bet

F1 komerciālos jautājumus turpmāks risinās „FOM” valde.

„Par nozīmīgu kontraktu un citu biznesa vienošanos parakstīšanu tagad būs atbildīgi FOM valdes priekšsēdētājs Peters Brabeks un priekšsēdētāja vietnieks Donalds Makkenzijs,” teikts medijiem adresētajā paziņojumā.
Kā lecina „LETA” publicētā informācija, 2012. gadā Minhenes tiesa vācu baņķieri Gerhardu Gribkovski atzina par vainīgu kukuļu pieņemšanā 44 miljonu dolāru (32,3 miljonu eiro) apmērā, kā arī nodokļu nemaksāšanā. Viņam tika piemērota brīvības atņemšana astoņu ar pusi gadu garumā.

Savukārt Gribkovskis atzinies, ka 2006. un 2007. gadā saņēmis naudu tieši no Eklstouna saistībā ar F1 organizācijas īpašumtiesību pārdošanu investoru firmai „CVC”. F1 „komandors” pēcāk arī atzinās, ka naudu tiešām devis, bet neuzskata to par kukuļdošanu, uzsverot, ka viņam nebija citas izejas, jo Gribkovskis draudējis ar šantāžu. Iepriekš tika ziņots, ka F1 vadītājam apmaiņā pret labprātīgu sadarbību ar izmeklētājiem netiks izvirzītas apsūdzības, taču lietas apstākļi acīmredzot ir mainījušies un aprīlī viņam būs jāstājas Vācijas tiesas priekšā,