F1 atsakās no dubultlikmēm pēdējā posmā

F1_600

FIA Pirmās formulas komisija ir atcēlusi strīdīgo noteikumu punktu, kas paredzēja pasaules čempionāta sezonas pēdējā posmā vadošajiem braucējiem piešķirt dubultus punktus.

Kā ziņo vācu izdevums „Auto, Motor und Sport”, lēmums stāsies spēka jau ar 2015. gada sezonu.

Būtībā šāds noteikumu papildinājums bija spēkā tikai vienu sezonu un tika izmantots pirms pāris nedēļām aizvadītajās Abu Dabi sacīkstēs. Tiesa, tas arī neietekmēja pasaules čempionāta iznākumu, jo Luiss Hamiltons pēdējā posmā izcīnīja visai pārliecinošu uzvaru, tādējādi neļaujot vienīgajam sāncensim Niko Rosbergam cerēt uz negaidītu matemātisku veiksmi.

Dubulto punktu princips pirms gada tika ieviests, pateicoties vecišķi-marazmātiskajam F1 komandierim Bērnijam Eklstonam, kurš ir gatavs uz visstulbākajiem pigoriņiem, lai tikai atjaunotu publikas interesi par neglābjami popularitāti (un līdz ar to arī miljonus) zaudējošo Pirmo formulu. Sākotnēji viņš pat pieprasīja, lai dubulti punkti braucējiem tiktu ieskaitīti par pēdējo trīs posmu rezultātiem. Tas, raugi, padarītu spraigāku pasaules čempionāta izskaņu,

mazinot līdzjutēju apātiju, kas tradicionāli iestājas sezonas otrajā pusē.

Bez tam F1 komisija noraidīja arī plānotos radio sarunu ierobežojumus. Septembrī FIA izskatīja priekšlikumu no nākamā gada aizliegt komandām sacīkšu laikā, izmantojot rācijas, instruēt pilotus par nepieciešamām tehniskām un taktiskām izmaiņām. Tagad stingri nolemts, ka nekādu informācijas apmaiņas ierobežojumu nebūs.