F1 kalendārā Koreju nomainīs Azerbaidžāna

Baku_1

Kad ziņu avotos parādījās pirmā informācija par iespējamu F1 sacīkšu rīkošanu Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku, krievi salēcās, uzskatot, ka šis posms varētu izspiest ko kalendāra Krievijas Lielās balvas izcīņu.

Taču šiverīgais F1 komerctiesību turētājs Bērnijs Eklstons intervijā populārajam izdevumam „The Independent” ir izskaidrojis situāciju. Kā izrādās jau nākamsezon no kalendāra tiks izmesta Korejas GP un to paredzēts aizstāt ar sacensībām Azerbaidžānā.

Jonamas provincē tika uzcelta lieliska trase, taču korejieši tā arī neardīja pietiekami greznu un atraktīvu infrastruktūru ap to. Apkārt joprojām valda depresīva postaža, sabraukušajiem faniem trūkst uzdzīves iespēju, Seūla ir tālu. Līdz ar to skatītāji uz Korejas posmu nebrauc, tādēļ arī tas tiek izslēgts no lielā autosporta aprites.

Lai gan jau panākta vienošanas un pat parakstīts līgums ar Azerbaidžānas valdību, un jau tiek ziņots, ka posms Baku notiks 2015. gadā, taču

pagaidām nav īstas skaidrības, kur sacīkstes notiks.

2012. gadā FIA izsniedza licenci 4,4 km garajai Baku ielu trasei, diemžēl tā ir tikai trešās kategorijas licence, kas ļauj rīkot maksimums GT3 klases mašīnu sacīkstes. Atgādināsim, ka Azerbaidžānas galvaspilsēta jau divas sezonas ir uzņēmusi FIA GT sērijas (šosezon to sauc „Blancpain Sprint Series”) sacīkšu posmus.

Pagaidām neskaidrību ir ļoti daudz. Taču, pēc visa spriežot, šobrīd Eklstona sirdi silda apziņa, ka Azerbaidžānas valdība par tiesībām uzņemt F1 posmu ir apsolījusi samaksāt 24 miljonus Sterliņu mārciņu. Tā ir oficiālā daļa. Kas zina, cik jau pēc neoficiālām sarunām ar Azerbaidžānas augstākajām amatpersonām ir atvedis Eklstona rezidents – pazīstamais F1 mahinators un kādreizējais „Renault” komandas vadītājs Flavio Briatore. Taču par to, kas būs un kā būs – ko nu tagad uztraukties -, to lūkosim nākamgad…