Februārī Latvijā norisināsies Eiropas Rallija Čempionāta posms –„Rally Liepāja-Ventspils”

Rally Liepāja-Venstpils_logo

Eiropas Rallija Čempionāta 2013. gada sezonas otrais posms no 1. līdz 3. februārim norisināsies Latvijā, šodien apstiprināja oficiālie pasākuma rīkotāji biedrība „RA Motosport”. „Rally Liepāja-Ventspils” būs ne vien Eiropas Rallija Čempionāta posms, bet vienlaikus arī Latvijas Rallija Čempionāta pirmie divi posmi. Sniegotajos Kurzemes ceļos gan viesu, gan pašmāju autosportistiem būs jāveic ātrumposmi 240 kilometru garumā.

Līdz ar 2013. gadu Eiropas Rallija Čempionāts (ERČ) piedzīvos būtiskas izmaiņas savā sportiskajā formātā. Ar Starptautiskās Automobiļu Federācijas (FIA) lēmumu, čempionāta rīkošana uz nākamajiem 10 gadiem uzticēta „Eurosport Events”, kas iepriekš izveidojis veiksmīgo Intercontinental Rally Challenge (IRC) projektu, kas uzskatāms par otro spēcīgāko rallija čempionātu pasaulē. Turpmāk šie divi čempionāti (ERČ un IRC) tiks apvienoti, par pamatu ņemot tieši IRC formātu, radot spēcīgu, skatītājiem aizraujošu rallija sezonu.

Šis čempionāts, kas norisināsies visā Eiropā, ietvers rallijus ar dažādiem segumiem un tiks pārraidīts TV kanālā „Eurosport” 59 pasaules valstīs.

ERČ 2013. gada sezonas kalendārs gan vēl ir jāapstiprina FIA, taču šībrīža projekts paredz, ka tas iesāksies ar „Jännerrallye”, kas no 3. līdz 5. janvārim norisināsies Austrijā, kam sekos ziemas rallijs Kurzemes reģionā.

„Biedrība „RA Motosport” jau kopš 2009. gada ir mērķtiecīgi strādājusi, lai Latvijā sarīkotu starptautiska mēroga rallija sacensības, un ir neizsakāms prieks, ka mūsu ieguldītais darbs ir novērtēts. Rallija līdzjutējiem Baltijā būs lieliska iespēja vērot aizraujošas augsta līmeņa sacensības tik tuvu mājām,” stāsta sacensību organizators Raimonds Strokšs.

„Kopš janvāra ar Raimondu esam daudz strādājuši, un esmu ļoti pagodināts šodien būt Rīgā un apstiprināt, ka Eiropas Rallija Čempionāts nākamgad viesosies arī Latvijā. Pilnvērtīgs ziemas rallijs būs liels izaicinājums braucējiem, organizatoriem un arī skatītājiem. Šis noteikti būs lielisks posms,” pauda „Eurosport Events” pārstāvis Antonello Lodoletti.

„Rally Liepāja-Ventspils” svinīgais starts un pirmie ātrumposmi tiks aizvadīti 1. februārī Liepājas apkārtnē. Otrās dienas laikā rallijs pamazām virzīsies ziemeļu virzienā, dienu noslēdzot Ventspils pievārtē. Savukārt noslēdzošā rallija diena tiks aizvadīta Ventspils apkārtnē, kur norisināsies arī apbalvošanas ceremonija.

„Eiropas Rallija Čempionāta posms Latvijā ir loģisks un likumsakarīgs turpinājums, uz ko soli pa solim Liepāja ir gājusi jau kopš 1965. gada, kad mans tēvs – aizrautīgs autosportists Mārtiņš Sesks – Liepājā aizsāka rallija kultūru. Liepājai jau ir pieredze Latvijas, bijušās PSRS un Eiropas mēroga sacensību rīkošanā, tādēļ esmu gandarīts, ka nākamgad savā pilsētā varēsim uzņemt Eiropas Rallija Čempionātu, kas atvedīs uz Liepāju daudzus pasaules līmeņa sportistus un sporta līdzjutējus,” atzīst Liepājas mērs Uldis Sesks.

„Rally Liepāja-Ventspils” norisei līdzjutēji varēs sekot līdzi ne tikai klātienē, bet arī TV kanālā „Eurosport”, kur katras rallija dienas vakarā tiks rādīts raidījums par Latvijas posmu, bet notikumu kospsavilkums tiks demonstrēts otrdienā. Papildus tam, Latvijā, Lietuvā un Igaunijā šos raidījumus retranslēs TV6 kanāls.