“Ferrari” prāto par atgriešanos Lemānā

Ferrari 250 GTO 50th Anniversary Tour at Le Mans Classic

Itāļu sportisko automobiļu ražotājs “Ferrari” šajā nedēļas nogalē, tieši prestižo Lemānas 24 stundu sacīkšu priekšvakarā gatavojas paziņot par atgriešanos izturības sacīkstēs.

Kā vēsta populārais vācu medijs “Auto, Motor und Sport” oficiālo paziņojumu “Ferrari” boss Luka di Montedzimolo gatavojas sniegt sestdien, īsi pirms Lemānas sacensību starta.

Starp citu jau iepriekš bija ieplānots, ka ceremoniālo starta signālu braucējiem šogad dos goda viesis, spāņu pilots Fernando Alonso. Lemānas sacīkšu organizatori arī atzīst, ka uzaicinājuši Alonso tieši tādēļ, ka di Montedzimolo pirms kāda laika publiski slavējis Lemānas sacīkšu tehnikas attīstību, neslēpjot interesi par dalību maratonsacīkstēs.

Lemānas prestižākā klase LMP1 beidzamajos gados nudien piedzīvo popularitātes pieaugumu.

Šobrīd tajā ir pārstāvētas “Audi”, “Toyota” un “Porsche” rūpnīcu komandas, bet 2015. gadā tām apsolījis pievienoties arī “Nissan”.

Baumas par “Ferrari” atgriešanos medijos cirkulē jau aptuveni gadu. Maranello ražotājs informāciju par iespējamo atgriešanos nav centies noliegt, tomēr nekādās diskusijās par šo tēmu pagaidām nav ielaidies.

“Ferrari” daļēji jau ir iesaitīti Lemānā, jo ir GT klases komandas “AF Corse” oficiālais partneris. Taču pirms daudziem gadiem “Ferrari” cīnījās par uzvarām arī absolūtajā ieskaitē un sešdesmitajo gadu pirmajā pusē bija iespaidīgs spēks. Ar deviņām uzvarām “Ferrari” ir trešā uzvarām bagātākā rūpnīca Lemānas vēsturē. Pēdējo reizi Maranello rūpnīcas braucējiem Lemānā izdevās uzvarēt 1965. gadā.

Birkas: