Fetels izcīna septīto uzvaru pēc kārtas

Vettel_2

Nu jau par četrkārtējo pasaules čempionu kļuvušais Sebastjans Fetels svētdien triumfēja Abu Dabi „Grand Prix”, izcīnot šosezon jau vienpadsmito uzvaru un septīto pēc kārtas.

Startā „pole position” īpašnieks Marks Vēbers nespēja noturēt pirmo pozīciju, uzreiz palaižot garām komandas biedru Fetelu, uzreiz strauji attālinājās no sekotājiem. Piektajā aplī viņš jau bija atrāvies 5 sekunžu attālumā. Kad sākās pirmā riepu maiņas sērija, Fetels pēc boksu apmeklējuma spēja atkal atgriezties sacīkstes vadībā.

Tūdaļ pēc starta Vēberu apsteidza arī Niko Rosbergs, bet aiz viņa iekārtojās Romēns Grožāns un Luiss Hamiltons.

Sacīkstes gaitā stabilu sniegumu demonstrēja Felipe Masa, kurš veica vairākus lieliskus apdzīšanas manevrus, beigu beigās tiekot garām arī Hamiltonam, kurš pēc brauciena sūdzējās par nepietiekamu saķeri. Savukārt „Force India” stratēģi bija izvēlējušies ļoti atjautīgu stratēģiju, pateicoties kurai abi vienības piloti sacīkstes vidusdaļā jau cīnījās par augstām pozīcijām.

Fetela līdera pozīciju neviens pat nemēģināja apstrīdēt,

turpretim par atlikušajām divām goda pjedestāla vietām sīksti spēkojās Vēbers, Rosbergs un Grožāns, bet viņu cīņu no aizmugures vēroja abi „Ferrari” piloti. Vēberam beigās izdevās finišēt otrajā vietā, bet Grožāns tā arī nespēja noķert Rosbergu, kurš braucienu beidza vienu sekundi priekšā „Lotus” pilotam.

Savukārt Kimi Raikonens, kurš domstarpību dēļ ar „Lotus” komandu, trasē ieradās tikai piektdien no rīta, jau pirmajā aplī piedzīvoja sadursmi ar vienu no „Caterham” pilotiem, pēc kuras balstiekārtas bojājuma dēļ bija spiests izstāties.

Vettel_3

Abu Dabi GP rezultāti:

  1. Sebastjans Fetels (Vācija, „Red Bull Racing”) 1.31:12,187
  2. Marks Vēbers (Austrālija, „Red Bull Racing”) +30,8
  3. Niko Rosbergs (Vācija, „Mercedes AMG”) +33,6
  4. Romēns Grožāns (Šveice, „Lotus Renault”) +34,8
  5. Fernando Alonso (Spānija, „Ferrari”) +67,1
  6. Pols di Resta (Lielbritānija, „Force India”) +78,1
  7. Luiss Hamiltons (Lielbritānija, „Mercedes AMG”) +79,2
  8. Felipe Masa (Brazīlija, „Ferrari”) +82,8
  9. Serhio Peress (Meksika, „McLaren Mercedes”) +91,1
  10. Adrians Zutils (Vācija, „Force India”) +93,2