FIA pārstāvji un ERČ rīkotāji atzinīgi vērtē „Rally Liepāja-Ventspils” norisi

Rally Liepaja-Ventspils_Aigars Tidmanis

No 2013.gada 1. līdz 3.februārim Kurzemē, starp Liepājas un Ventspils pilsētām norisinājās FIA Eiropas Rallija čempionāta (ERČ) 2.posms „Rally Liepāja-Ventspils”, ko Latvijā pirmo reizi rīkoja biedrība „RA Motosport”. Pasākuma norisei bija pievērsta īpaša uzmanība, jo šī bija pirmā reize, kad ERČ kalendārā kāds no posmiem tika iekļauts bez iepriekšēju pārbaudes sacensību rīkošanas.

Kā iepriekš ziņots, 2012.gadā  FIA uz nākamajiem 10 gadiem nodeva ERČ pārvaldību „Eurosport Events” rokās, un, lai radītu spēcīgu un skatītājiem aizraujošu rallija sezonu, bija nepieciešams arī pilnvērtīgs ziemas rallijs. Tieši tādēļ radās iespēja šāda līmeņa sacensības rīkot Latvijā, un pēc februāra sākumā aizvadītajām sacensībām rallija oganizators biedrība „RA Motosport” ir saņēmis pirmās atsauksmes par padarīto darbu.

Starptautiskās automobiļu federācijas (FIA) Rallija direktors Jarmo Mahonens: „Esmu pozitīvi pārsteigts par rallija kvalitāti.

Manuprāt rīkotāji ir padarījuši ievērības cienīgu darbu.” Atzinīgus vārdus teica arī ERČ Galvenais koordinators Žan-Pjērs Nikolā: „Rallija organizatoriskā kvalitāte bija vienkārši fantastiska, „RA Motosport” komandai ir jābūt lepnai, šis bija lielisks rallijs.”

Pateicības vārdus par rallija sarīkošanu pauda arī „Eurosport Events” Motorsporta attīstības direktors Fransuā Ribeiro: „Viss, ko man pirms gada solīja tika arī izpildīts. Pārvērst vasaras ralliju par ziemas sacensībām noteikti nebija viegls darbs, tomēr tas tika izdarīts. Es ļoti ceru, ka šim rallijam būs vieta ERČ kalendārā arī turpmāk.”

FIA sadarbība ar „Eurosport Events” Latvijai devusi plašu atspoguļojumu televīzijā. Pirms rallija norises tika pārraidīti rallija pilsētu reklāmas klipi un „Rally Liepāja-Ventspils” atspoguļošanai sagatavoti trīs 30 minūšu gari TV raidījumi, kas „Eurosport” grupas kanālos tika translēti 59 pasaules valstīs, kopumā astoņu stundu garumā.

„Rally Liepāja-Ventspils” norise pozitīvi ietekmēs arī iesaistīto pašvaldību budžetus. Kā rāda pirmās aplēses, tad praktiski visas reģiona naktsmītnes bijušas aizpildītas un tieši pirms rallija norises rezervēt kādu naktsvietu varēja vien ar veiksmes palīdzību. Arī ēdināšanas pakalpojumu sniedzēji norāda, ka šāda mēroga pasākumi pilsētā vienmēr ir gaidīti.

„Tik īsā laikā sarīkot ERČ posmu divās pilsētās – tas ir bijis neatlaidīgs darbs, par kura veiksmīgu izpildīšanu brīžiem šaubījās mūsu Eiropas partneri,” atskatoties uz ralliju saka „Rally Liepāja-Ventspils” direktors Raimonds Strokšs. „Tādēļ vēlos teikt lielu paldies Latvijas valstij, Liepājas un Ventspils pilsētām, visiem sponsoriem, atbalstītājiem un draugiem, bez kuriem šādu rezultātu nebūtu sasnieguši. Un, protams, arī  „RA Motosport” komandai, bez kuras nesavtīgā darba tik īsā laikā sarīkot šāda līmeņa ralliju nebūtu iespējams.”

„Eurosport Events” pārstāvji pēc rallija norises atklāja, ka labprāt vienotos par ilgtermiņa sadarbību ar biedrību „RA Motosport”, kas vienlaicīgi arī nozīmētu „Rally Liepāja-Ventspils” nostiprināšanos Eiropas rallija čempionāta kalendārā. „Pašā darbu saraksta augšā šobrīd ir sarunas ar Latvijas valsts pārstāvjiem, kā arī Liepājas un Ventspils pilsētu domēm par finansiāla atbalsta nodrošināšanu nākotnē. Ja visas iesaistītās puses ir apmierinātas ar paveikto, tad „Rally Liepāja-Ventspils” varētu kļūt par ikgadēju tradīciju Latvijas autosportā,” nākotnes plānus iezīmē biedrības „RA Motosport” direktors Raimonds Strokšs.

Biedrība „RA Motosport” vēlas izteikt lielu paldies visiem, kas iesaistījās rallija rīkošanā: Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijai, rallija pilsētām Liepājai un Ventspilij, sponsoriem Neste Oil, Ventbunkers, LDz Cargo, oficiālajam auto Volkswagen, atbalstītājiem Kuldīgas pilsētas dome, Ventspils Nafta Termināls, Liepājas Osta, Swecon, sporta bārs Optibet, Tūrisma attīstības valsts aģentūra, Canon IB Serviss, Ostas Celtnieks, visiem draugiem un informatīvajiem atbalstītājiem, kuri par rallija norisi informēja interesentus Latvijā un ārpus tās, kā arī neskaitāmajiem brīvprātīgajiem palīgiem.