Finišē rallijreidu Pasaules kausa otrais posms – „Italian Baja”, mūsu „RE Autoclub” ekipāžai pirmā vietā savā klasē (+FOTO un VIDEO)

1-Italian Baja 2014

Pagājušās nedēļas nogalē (13.-16.marts) Itālijā, Pordenones apgabalā norisinājās FIA Pasaules kausa (PK) otrais posms rallijreidā „Italian Baja 2014”. Tāpat kā februārī Krievijā, uzvaras laurus plūca Jazīds Al-Radži/Timo Gotšalks (Toyota Hilux, T1). Savukārt Latvijas komandu „RE Autoclub” pārstāvošais Krievijas duets – Aleksandrs Terentjevs un Aleksejs Berkuts (Ford Raptor) bija pirmie T2 grupā.

„Italian Baja” ir tradicionāls Eiropas rallijreids, kas šogad tika aizvadīts jau 21.reizi. Uz starta šoreiz gan izgāja mazāks skaits automobiļu nekā Itālijas bahā parasti ierasts. Taču tas nez vai īpaši atviegloja cīņu par uzvaru, jo atšķirībā no februārī aizvadītā 1.posma Krievijā, Pardenonē bija pārstāvēti krietni vairāk braucēju, kas uz kaut ko cer PK izcīņas kopvērtējumā.

Jazīds Al-Radži/Timo Gotšalks

Jazīds Al-Radži/Timo Gotšalks

Nebija gan neviena no „X-Raid” spices, kā arī citu rallijreidu spīdekļu, kam galvenokārt interesē tikai rallijreidu supermaratoni. Taču dažus uzvārdus nevar nepieminēt. Pieteikto leģendāro Žanu Luī Šlesēru uz starta tā arī nesagaidīja, viņu aizstāja pietiekami odiozais francūzis Tjerī Manjaldi. Uz starta stājās arī labi zināmais veterāns Masimo Biasjons un vēl virkne rūdītu vilku. Tiesa, abas pieminētās slavenības neko ievērības cienīgu parādīt nespēja un toni noteica pēdējā laikā sazēlušais poļu rallijreidistu pulciņš, Krievijas pārstāvji un vienīgais arābu pilots pārī ar vācu stūrmani.

Atgādināsim, ka Latvijas pārstāvji „Italian Baja” pirmoreiz startēja 2003.gadā

un toreiz labākie no mūsējiem bija esošais Latvijas Automobiļu federācijas prezidents Jānis Naglis ar stūrmani Modri Mēteru, kuri kopvērtējumā 82 ekipāžu konkurencē ierindojās 26.vietā. Arī toreiz šai ekipāžai tehniku gatavoja un servisu sniedza „RE Autoclub”.

Šogad PK un Itālijas nacionālā čempionāta vērtējumā T1 un T2 grupā kopumā startēja 48 automobiļi, kā arī 106 motociklisti un kvadraciklisti. Automobiļu ieskaitē sīvā konkurencē ar poļu ekipāžu Mareku Dabrovski/Jaceku Čahoru (Toyota Hilux, T1) un krieviem Borisu Gadasinu/Alekseju Kuzmiču (G-Force Proto, T1) uzvaras laurus plūca Saūda Arābijas un Vācijas duets Jazīds Al-Radži/Timo Gotšalks. Pēc pirmajā dienā aizvadītā prologa vadībā bija izvirzījušies poļi. Viņi vadību spēja saglabāt līdz otrās dienas trešajam ātrumposmam, kad līderu dzeltenais krekliņš pārgāja Gadasina ekipāžai, lai gan Krievijas sportisti uzvarēja tikai vienā no dienas pieciem ātrumposmiem, bet Al-Radži ekipāža bija ātrākā trijos.

Boriss Gadasins/Aleksejs Kuzmičs

Boriss Gadasins/Aleksejs Kuzmičs

Tomēr trešajā dienā arābu-vācu duets nodemonstrēja labāko sniegumu, pie uzvarām četros ātrumposmos nelaižot nevienu citu. Par sāncensības sīkstumu liecina tas, ka finišā pēc ātrumposmos aizvadītiem 305,25 km Al-Radži Gadasinu apsteidza tikai par 44 sekundēm, bet trešajā vietā palikušais Dabrovskis līderim zaudēja mazāk par divām minūtēm.

 Aleksandrs Terentjevs/Aleksejs Berkuts

Aleksandrs Terentjevs/Aleksejs Berkuts

Patīkami, ka T2  jeb minimāli uzlabotu sērijveida automobiļu grupā ātrākie izrādījās Latvijas komandu „RE Autoclub” pārstāvošie Krievijas sportisti A.Terentjevs/A.Berkuts, kuri ieņēma salīdzinošie augsto 16.pozīciju absolūti un grupas ieskaitē pārspēja tautiešu Andreja Rudskoja un Andreja Novikova ekipāžas, kas palika aiz labāko divdesmitnieka un abas atpalika par aptuveni 20 minūtēm. Nosacīti mūsējie no kopvērtējuma līderiem savukārt atpalika tieši 33 minūtes.

„RE Autoclub” komandas nākamais starts no 16. līdz 19.aprīlīm paredzēts Krievijas čempionāta posmā Astrahaņas apgabalā.

„Italian Baja 2014” sacensību pilni rezultāti pieejami ŠEIT