Finišējis sezonas pirmais minirallijs

Rally_jurmala

Sestdien norisinājās minirallija pirmais posms „Jūrmala 2013”. Jaunās standartauto sacensības uz starta pulcēja 54 ekipāžas.

Minirallija debijas sacensību dalībnieku vidū gan pieredzējuši rallija braucēji, gan supersprinta ātrākie piloti, gan ekipāžas, kam šī bija pirmā sacensība autosportā. Ekipāžām ar ikdienas ceļu satiksmei paredzētām automašīnām pēc organizatoru sastādītas stenogrammas, bez iepriekšējas iepazīšanās ar trasi bija jāveic 10 ātrumposmi. Tie bija izveidoti Ķemeros, Kauguros, Priedainē un Salienā.

Sacensībās bija iekļauti dažādi kopš standartauto rallija laikiem sen aizmirsti elementi,

tostarp pēkšņās distances kontroles, par kuru neatrašanu ekipāžas nopelnīja soda laiku.

„Jūrmalā 2013” absolūti ātrākie bija Okartes autosporta akadēmijas ekipāža Ralfs Sirmacis un Māris Kulšs. Viņi gan startēja VIP ieskaitē (organizatoru uzaicinātie sportisti, pārsvarā „lielā” rallija braucēji), līdz ar to – ārpus konkurences. Bet pirmā minirallija uzvarētāju godā Mārtiņš Dzenītis/Oskars Kaņeps–Kalniņš. Otro vietu izcīnīja Valts Zvaigzne/Artis Baumanis, trešo – Vigo Rubenis/Kristaps Eglītis.
1600 klasē ātrākie un precīzākie bija Pēteris Dūka ar stūrmani Jurģi Rāvieti, bet 1600+ klasē uzvaru izcīnīja Aigara un Gundara Tīdmaņu ekipāža.

Ralfs Sirmacis, ātrākās VIP ekipāžas pilots: „Patika gan trase, gan sacensība kopumā. Varēja gan būt mazliet garāki ātrumposmi… Bija nedaudz neierasti braukt ar stenogrammu, ko neesam paši sastādījuši.”

„Lielisks, ļoti labi noorganizēts pasākums,” teic pirmās vietas ieguvējs Mārtiņš Dzenītis. „Adrenalīnu te varēja saķert uz nebēdu, īpaši jau pēdējos trijos ātrumposmos, kad braucām gandrīz sekundi sekundē ar Valtu Zvaigzni”.
Pēc debijas minirallija finiša lielākajai daļai braucēju bija līdzīgs viedoklis – šādas sacensības ir vajadzīgas. Tām ir nākotne.
Visi minirallija „Jūrmala 2013”rezultāti atrodami interneta vietnē www.4rati.lv sadaļā „Sacensības un rezultāti”.