Finišējusi pirmā minirallija sezona

2013-11-02 11-53-32_5

Ar sacensībām „Nīca-Rucava”, kas notika sestdien, 2. novembrī, ir finišējusi pirmā minirallija sezona.

Pirms vairākiem gadiem Latvijā populārās amatieru rallija sacensības šosezon ir atgriezušās ar nosaukumu „minirallijs”. Nupat Liepājas pusē notikušais bija, 4. un noslēdzošais posms 2013. gada minirallija kausa izcīņā. Minirallijs ir rallija tipa sacensības, kurās pamatā jāievēro tie paši noteikumi un pamatprincipi kā rallijā. Galvenā atšķirība – minirallijā dalībnieki var startēt ar jebkādu vieglo automašīnu, kurai ir pielaide ceļu satiksmei.

Tāpat kā „lielajā” rallijā, arī minirallijā nozīme ir ne tikai pilota, bet arī stūrmaņa darbam. Kļūdas, saņemti sodi par aizskartiem ātruma ierobežotājiem, lietus un slidenā trase – tas viss ieviesa savas korekcijas šīs sacīkstes un dažām ekipāžām arī sezonas kopvērtējuma rezultātos.

2013-11-02 13-00-32_3
Ātrākie 4WD klasē minirallijā „Nīca-Rucava” Mārcis Aizkalns/Edgars Būčiņš, aiz viņiem Roberts Eglīte/Mārtiņš Bormanis, bet trešā vieta Vigo Rubenim ar Kristapu Eglīti.
1600 klasē pirmais Māris Druva/Viktors Ellers, otrā vieta Armandam un Ivaram Cīrulniekiem, trešie Māris Radomišķis/Mārtiņš Zviedris.

1600 + ieskaitē uzvarētāji Raivis Garoza/Uldis Fjodorovs, otrie Jānis un Aldis Strazdiņi, trešie Armands Bite/Jānis Kalējs.
Komandu ieskaitē minirallijā „Nīca-Rucava” uzvarētāji „Mārupe Rally Team”.
LAF Standartauto komisijas vadītājs Juris Mūrnieks atzīst, ka minirallija pirmā sezona norisinājusies veiksmīgi, un ar katru nākamo sacensību pieaugošais dalībnieku skaits pierāda, ka interese par miniralliju ir,

tātad šāda disciplīna Latvijas standartauto sacensībās ir nepieciešama.

Pēc „Nīca -Rucava” ir kļuvuši zināmi arī gada kopvērtējuma rezultāti (pagaidām neoficiāli līdz apstiprināšanai LAF SAK padomes sēdē).

2013-11-02 11-49-32_1

4WD klasē minirallija pirmās sezonas uzvarētājs ir Valts Zvaigzne ar Arti Baumani, aiz viņiem Vigo Rubenis/Kristaps Eglīte, bronza Mārtiņam Dzenītim un Oskaram Kaņepam-Kalniņam.

1600 klasē šogad pirmie Māris Radomišķis/Mārtiņš Zviedrs, otrā vieta Pēterim Dūkam ar Jurģi Rāvieti, trešā – Armandam Cīrulniekam ar stūrmaņiem Ivaru Cīrulnieku un Andri Šņukutu.

1600 + klasē 2013.gada minirallija kausa izcīņā pirmā vieta Aigaram Tīdmanim (stūrmaņi Gundars Tīdmanis, Jānis Bumbulis), otrie Miks un Armands Ķenavi, trešie Raivis Garoza/Uldis Fjodorovs.