FMX Latvijas Grand Prix – sportistu vidū populārākais čempionāta posms

FMX11_Petr_Pilat

Pasaules motofrīstaila čempionāta Latvijas posms, kas ik rudeni kārtīgi sapurina skatītāju nervus un sirdis Arēnā Rīga, bieži ir saņēmis uzslavas no sportistiem un visa pasaules čempionāta ģenerālorganizatoriem, taču šogad organizatori ir saskārušies ar reti pieredzētu situāciju – vēl krietni pirms FMX Latvijas Grand Prix sportistu pieteikumu skaits ievērojami pārsniedz startam atvēlēto vietu skaitu. Savukārt FMX Latvijas Grand Prix organizators Baltijas Kausa Fonds, sveicot studentus mācību gada atklāšanas svētkos, dāvā tiem lielisku iespēju izbaudīt pasaules līmeņa motofrīstailu ar ieejas maksas atlaidēm.

FMX Latvijas Grand Prix nekad nav saskāries ar sportistu trūkumu, taču katru gadu ir bijusi arī iespēja uz sacensībām aicināt īpašos viesus, kā piemēram Mārtiņu Aleksandroviču. Taču

šogad ir saņemti tik daudz dalībnieku pieteikumi, ka treniņos pirms sacensībām sportistiem nāksies tiesnešiem pierādīt savu atraktivitāti, lai iegūtu vietu uz Latvijas Grand Prix izcīņas starta.

Interesanti, ka sacensībām Rīgā pirmie pieteicās sportisti, kuri, sūtot savus pieteikumus, vēl bija traumēti un skaidri nezināja, kad spēs atgriezties sacensībās. Šo sportistu vidū ir austrālieši Džošs Šīhans un Klintons Mūrs, čehs Petrs Pilats un 2011. gada Pasaules čempions un Latvijas Grand Prix ieguvējs čīlietis Haviers Vilegas. Šiem izcilajiem sportistiem gan vairs nav izredžu izcīnīt godalgotas vietas 2012. gada Pasaules motofrīstaila čempionāta kopvērtējumā, taču viņi nevēlas laist garām iespēju sacensībās Rīgā cīnīties par Latvijas Grand Prix lauriem.

 

Arī sportisti, kuri šobrīd cīnās par uzvaru čempionātā, ir apstiprinājuši, ka Rīgā ierastos pat tad, ja viņiem nebūtu svarīgs katrs čempionāta punkts. Jautāti kāpēc, sportisti apgalvo, ka Rīgā ir labi noorganizētas sacensības un ārkārtīgi atsaucīga publika, kā arī īpaši trakulīgas ballītes Vecrīgā pēc sacensībām.

Plašāku informāciju par FMX Latvijas Grand Prix iespējams atrast www.fmxlatvia.lv, kā arī www.nightofthejumps.com