FOTO: “AutoMedia.lv” reportāža no grandiozā “Verva Street Racing” festivāla ar Klarksona šovu

35-Verva Street Racing 2015

Kas ir “Verva Street Racing”? Visā Centrāleiropā vērienīgākais autošovs, kas jau sesto reizi notika Varšavā. Turklāt šogad tajā otro reizi ar šovprogrammu viesojās pasaulslavenā komiķu trijotne Džeremijs Klarksons, Ričards Hamonds un Džeimss Mejs. Pateicoties Polijas naftas kompānijas “PKN Orlen” ielūgumam, iepēja viesoties “Verva Street Racing” un skatīt “Clarkson, Hammond&May Live” bija arī jūsu “AutoMedia.lv”.

“PKN Orlen”, kam, kā zināms, pieder arī Mažeiķu naftas pārstrādes rūpnīca Lietuvā, ir ne tikai lielākais Polijas, bet visas Austrumeiropas  uzņēmums. “Orlen” ar 1778 uzpildes stacijām Polijā degvielas mazumtirdzniecības tirgus daļa ir 38%! Kompānijas DUS tīkls izvērsts arī Vācijā, Čehijā un Lietuvā, bet Latvijā un Igaunijā “Orlen” darbojas tikai kā vairumtirgotājs.

"Orlen" galvenais ekonomists Adams Cžiževskis iepazīstinaja ar tencencēm degvielas tirgū

“Orlen” galvenais ekonomists Adams Čiževskis iepazīstinaja ar tencencēm degvielas tirgū

Savukārt

Verva ir “Orlen” koncernam piederošs augstas kvalitātes benzīna zīmols,

līdzīgi kā pie mums labi pazīstamais “Statoil” Miles. “Orlen” Polijā plaši sponsorē autosportu, ir Varšavas maratona ģenerālsponsors un dažādu citu sporta un sociālo aktivitāšu atbalstītājs. Tostarp darbojas satiksmes drošības uzlabošanā. Verva zīmols tiek reklamēts atsevišķi dažādās akcijās, tostarp ar autosporta komandas Verva Racing Team palīdzību. Plašāk, protams, ir pazīstams cits autosporta projekts – Orlen Team, kas jau gadiem zināma kā poļu braucēju komanda dalībai Dakar Rally.

Stadion Narodowy ir visnotaļ iespaidīgs

Stadion Narodowy ir visnotaļ iespaidīgs

Festivāls “Verva Street Racing” trešo gadu tika aizvadīts jaunajā Varšavas futbola arēnā Stadion Narodowy, kas spēj uzņemt 60 000 skatītājus. Turklāt šis festivāls esot vien no nedaudzajiem pasākumiem, kas šo milzīgo arēnu spēj piepildīt teju pilnībā. Apmeklētāju interese par “Verva Street Racing” un “Clarkson, Hammond&May Live” tiešām bija milzīga un vakarā arēna bija gandrīz pilna.

Pa dienu visapkārt milzīgajai arēnai skatītājiem pieejama auto un autosporta izstāde. Tur viesi var baudīt  autogrāfu un fotosesijas ar pašmāju slavenākajiem braucējiem – Verva Street Racing viesiem. Šogad starp tiem bija kādreizējais pasaules čempions un Olimpisko spēļu laureāts tramplīnlēkšanā Adams Mališs, kurš nu jau vairākus gadus kā pievērsies Dakaras rallijam (2014.gadā 13.vieta).

Adams Mališs

Adams Mališs

Rinda pēc autogrāfiem pie Adama Mališa stiepās vismaz 100 metru garumā.

Polijā ne mazāk slavens ir arī Jakubs (Kuba) Pržigonskis, kuram kopš 2013.gada septembra pieder nepārspēts Ginesa ātrumrekords driftējot – 217,973 km/h. Arī Pržigonskis ir saposies uz Dakaru ar automobili “Mini” un nākamā gada janvārī uz Latīņameriku dosies kopā ar baltkrievu stūrmani Andreju Rudņicki. Iepriekš Pržigonskis Dakarā startējis ar motociklu.

Starp “Verva Street Racing” zvaigznēm pieminami arī Mareks Dabrovskis un Jaceks Čahors, kuri tagad veido trešo poļu Dakaras autoekipāžu, bet iepriekš abi ir bijuši motobraucēji un Dakarā startējuši daudzkārt. Starp viesiem bija arī Rafals Soniks – poļu kvadraciklu braucējs – viens no vadošajiem Dakarā savā klasē.

Benedikta Vanaga Dakaras "Hilux"

Benedikta Vanaga Dakaras “Hilux”

Jāpiemin, ka bez vietējo braucēju komandām “Verva Street Racing” ietvaros ar stendu piedalījās arī pazīstamā lietuviešu braucēja Benedikta Vanaga komanda. Daļēji tas varbūt tāpēc, ka Vanags nākamajā Dakarā startēs kopā ar poļu stūrmani. Pērn brauca kopā ar pieminēto Rudņicki.

Starp šova ārzemju viesiem prominentākais šķiet bija ekstrēmists Felikss Baumgartners – austriešu kaskadieris, ‘debesu nirējs’ un arī autosporta braucējs.

Jāteic gan, ka “Verva Street Racing” nebūt nav īstas sacensības,

bet gan zvaigžņu šovs un neviens tur ne ar vienu nesacenšas – vienkārši ‘izrādās’. Taču publikas ieinteresētība tik un tā ir milzīga.

Jakubs Pržigonskis un Felikss Baumgartners

Jakubs Pržigonskis un Felikss Baumgartners

Toties spēkratu parāde gan vakara šovā arēnā, gan pa dienu āra ekspozīcijā ir vienreizēja. Tik daudz superkāru Austrumeiropā vienviet reti kur var skatīt (nez vai pat bagātnieku trakulībās “Gumball 3000” ir tāda dažādība).

Liela daļa no tiem bija iesaistīta programmas naglā – “Clarkson , Hammond&May Live”.

Britu komiķi vairāku stundu garumā smīdināja visu stadionu

un, protams, demonstrēja visādus trikus gan paši, gan pieaicinot kaskadierus un sportistus. Trijotne tādējādi ar dzīvajiem šoviem tagad reklamē savu topošo raidījumu, kas nākamgad iznāks zem “Amazon.com” karoga, jo kā zināms raidsabiedrība BBC savā Top Gear vietu Klarksonam liedza un kolēģi atbalstīja Džeremiju.

Klarksonu, Hamondu un Meju, šķiet, mīl visā pasaulē

Klarksonu, Hamondu un Meju, šķiet, mīl visā pasaulē

“AutoMedia.lv” iesaka interesentiem nākamgad apmeklēt “Verva Street Racing”, jo šis motorsporta festivāls ir salīdzinoši tuvu, arī izmaksu ziņā (ceļš, biļetes) salīdzinoši viegli pieejams un nudien vērienīgs.