FOTO: Trakais brauciens “Lielajā Golgātā”

Autotraks 2016 Gaizins_13.02.2016 085

Sestdien, 13.februārī Gaiziņkalna slavenajā “Lielā Golgāta” trasē, atšķirībā no daudzām citām vietām Latvijā, sniegs vēl bija pa pilnam. Taču slēpšana nebija iespējama. Iemesls? “Lielais Golgāts” bija pārņemts ar autotrakumu. Noritēja nu jau par tradīciju kļuvušais pasākums “Auto Traks” – auto un moto sacensības-šovs jeb kalnā braukšana ar tradicionāliem un arī ne visai ierastiem spēkratiem.

Dalībai “Auto Traks” varēja pieteikties ikviens interesents, kuram ir kāds braucamais, kas spējīgs (vai vismaz tā saimnieks iedomājies, ka spējīgs) uzbraukt stāvajā un sniegotajā “Lielā Golgāta” nogāzē. Motocikli, kvadracikli, visdažādākās vieglās mašīnas, kā arī traktori un pat dažādi braucoši ‘ērmi’… visi mēģināja apliecināt sava spēkrata varēšanu un savu prasmi.

Kopumā Golgātu šturmēja teju 170 tehnikas vienības!

Visu cieņu “Lielā Golgāta” saimniekam Jurim Stradiņam. Viņš ar savu komandu izveidojis pasākumu, kas aizrauj gan dalībniekus, gan skatītājus. Braucēju cīņas ar Golgāta nogāzi ritēja teju pusi diennakts, Pilnpiedziņas vieglās mašīnas un tautā par džipiem iesauktie apvidnieki kalnu ‘centās paņemt’ jau krietnā tumsā, bet skatītāju interese īsti atslābusi nebija.

“AutoMedia.lv” var vien ieteikt nākamgad izmēģināt spēkus jauniem braucējiem, bet potenciālos nākamā gada skatītājus gan jau atkal gaidīs aizraujoši un jautri brīži. Tiem, kurus interesē dalībnieki un  uzvarētāji, iesakām sekot informācijai interneta vietnē www.gaizins.lv.