Fotoreportāža no antīko auto sacensībām “Dzintara aplis”

25_Dzintara_aplis_Biķerniekos_5.05

Šodien, 5. maijā Biķernieku sporta kompleksa trasē tika aizvadītas antīko automobiļu sacensības “Dzintara aplis”, kurās autobraucēji tradicionāli sacenšas ar bijušajā PSRS savulaik ražotiem automobiļiem.

Dalībnieki atkarībā no izmantotā automobiļa ir sadalīti trīs ieskaites klasēs: „VAZ” automašīnu klasē, kas vēl dalīta divās grupās atkarībā no motora darba tilpuma – līdz 1300 cm3 un no 1300 līdz 1600 cm3; „Volgu” klasē un “Formulu” klasē, kas arī vēl dalīta divās grupās pēc motora darba tilpuma.  Standarta jeb „Easter”  grupas formulām uzstādīti spēka agregāti ar tilpumu līdz 1300 cm3, bet ātrākās „Mondial” grupas formulām motoru tilpums pieļaujams līdz 1600 cm3. Sacensību laikā braucējiem bija jāveic divi braucieni, apļojot pa Biķernieku trases 3,662 km garu sacīkšu apli.

Pasākuma organizatori strikti pārbaudīja automašīnu atbilstību tehniskajiem noteikumiem. Proti, vēsturiskajām

automašīnām bija jābūt aprīkotām ar oriģināliem dzinējiem, pārnesumkārbām, tiltiem un galvenajiem piekaru elementiem.

„Volgu” konkurencē šoreiz ātrākais bija Ainārs Šēnfelds, kurš ar pārliecinošu 20 punktu pārsvaru apsteidza otrās vietas ieguvēju Andreju Pauperu, kurš ieguva 100 punktus. Kā trešais šajā klasē palika Marģers Pinkulis ar 79 punktiem.

26_Dzintara_aplis_Biķerniekos_5.05

Formulu „Easter” grupā ātrākais izrādījās Ivars Krūmiņš, bet „Mondial grupā par galveno laureātu kļuva igauņu braucējs Taavi Kroon.

„VAZ 1300” grupas konkurencē pirmajā vietā ierindojās Pēteris Ziemanis, savukārt „VAZ 1600” grupā – Pēteris Laipnieks.

Detalizētus sacensību rezultātu var apskatīt: http://www.mylaps.com/en/events/1012399

Pasākuma dalībniekus starp braucieniem izklaidēja “Ghetto Games” ar moto šovu un auto riepu kūpināšanu.

53_Dzintara_aplis_Biķerniekos_5.05