Fotoreportāža no “Press Rally 2013″ pirmās dienas

1-Press Rally 2013_Day 131.05.2013

Piektdien, 31.maijā Rīgā, Rātslaukumā tika dots svinīgais starts žurnālistu brālības rallijam “Press Rally 2013″, kuru šogad Lietuvas žurnālistu autoklubs rīko jau 18.reizi. Ar savu ekipāžu piedalās arī “AutoMedia.lv”.

Šajās sacensībās, kas visumā norisinās pēc īsta autorallija principiem, šogad piedalās gandrīs 50 ekipāžas no Lietuvas, Latvijas, Igaunijas, Polijas un Ukrainas. Lauvastiesa no dalībniekiem, protams, ir lietuvieši, pa divām ekipāžām ir no Ukraunas, Polijas un Igaunijas, bet Latviju pārstāv 9 braucēju dueti.

35-Press Rally 2013_Day 131.05.2013

Klasē ar benzīna motoru tilpumu līdz 1600 cm3 Latvijas spalvasbrāļu godu aizstāv Dainis Pūga/Guntars Pulss (Latvijas avīze / Seat Leon); klasē ar benzīna motoru tilpumu  līdz 2000 cm3 – Uldis Hmieļevskis/Kristaps Valkovskis (Renault Clio) un Pauls Timrots/Egita Bairamova (Zebra-Dream Toyota Team / Toyota GT86); klasē ar benzīna motoru tilpumu līdz 2500 cm3 – Aigars Tīdmanis/Jānis Bumbulis (Go4speed / BMW 323), klasē ar benzīna motoru tilpumu virs 2500 cm3 – Oskars Kaņeps-Kalniņš/Andris Mālnieks (Wess Motors Toyota / Mitsubishi Lancer EVO IX) un Mārtiņš Dzenītis/Kristaps Bērziņš (Mitsubishi Lancer EVO VI);

automobiļu klasē ar dīzeļdzinējiem portāla “AutoMedia.lv” ekipāža Ojārs Vētra un Ainārs Zariņš (Peugeot 2008);

EKO klasē – Normunds Avotiņš/krišs Karnītis (Nissan Pressformance / Nissan Leef), kā arī Uldis Kaņeps-Kalniņš/Itars Siliņš (Wess Motors Toyota / Toyota Auris HSD).

Uzvarēt absolūtajā vērtējumā vislielākās cerības, protams ir braucējiem ar lielākā tilpuma benzīna motoriem. Pirmajā dienā, 31.maijā Biķernieku sporta bāzē, Skrundā, Liepājā un Nīcā tika kopā veikti astoņi ātrumposmi, bet finišēts Lietuvas pilsētiņā Šventoji. Rīt, 1.jūnijā sacensības turpināsies.

Pēc pirmās dienas ātrumposmiem rezultāti ir visai negaidīti. Absolūtajā vērtējumā dominē tieši Latvijas pārstāvji – vadībā izvirzījusies Mārtiņa Dzenīša ekipāža, kurai 6,7 sekundes zaudē Aigara Tīdmaņa un 26,5 sekundes Oskara Kaņepa-Kalniņa ekipāža. Savukārt jūsu portāla “AutoMedia.lv” pārstāvji ieņem otro pozīciju klasē ar dīzeļmotoriem, klases līderiem pagaidām zaudējot 22,1 sekundi un kopvērtējumā ieņemot 31.pozīciju. Tiesa, 1.jūnijā priekšā vēl daudzi ātrumposmi un situācija rezultātu tabulā var ievērojami mainīties.