Hamiltons pārņem F1 čempionāta vadību

Hamilton_singapore_1

Pēc izcīnītas uzvaras Singapūras GP “Mercedes” pilots Luiss Hamiltons beidzot ir kļuvis par F1 pasaules čempionāta kopvērtējuma līderi, apsteidzot komandas biedru Niko Rosbergu.

Pēc kvalifikācijas rezultātiem Rosbergs bija nopelnījis otro starta vietu, diemžēl, kad sportisti pirms sacīkstes sākuma devās iesildīšanās aplī, viņa mašīna nespēja izkustēties no vietas. Tādējādi vācietis bija spiests startēt no boksiem. Pirmo apļu laikā viņš tā arī „kūļājās” peletona astes galā. Turklāt dažādas tehniskas ķibeles turpinājās. Pirmā boksu apmeklējuma laikā Rosberga mašīnai noslāpa motors, kas vēl tikai mazināja cerības turamāko apļu laikā „nokļūt punktos”.

Tikmēr Hamiltons sacīkstes lielāko daļu pārliecinoši saglabāja pirmo pozīciju,

atrodoties drošā atstatumā no visiem sekotājiem. Ceļā uz uzvaru viņu īpaši nenobremzēja arī drošības mašīnas izbraukšana trasē, pēc Adriana Zutila un Serhio Peresa sadursmes, kad trases darbiniekiem nācās savākt abu radītās atlūzas.

Tiesa, tuvojoties sacensību finišam, kļuva skaidrs, ka Hamiltona aizmugurējās riepas līdz galam izturēt nespēs. Tobrīd viņš atradās aptuveni 25 sekundes pirms Sebastjana Fetela. Trešā boksu apmeklējuma laikā britu pilots uz brīdi izlaida no rokām vadības grožus. Tomēr jau nākamā apļa laikā Hamiltons Fetelu panāca un itin viegli arī apdzina, beigās gūstot pārliecinošu uzvaru.

Savukārt “Red Bull Racing” komanda nodrošināja pārējās divas vietas uz goda pjedestāla. Fetels ieņēma otro, bet Daniels Rikjardo trešo vietu.

Pirms drošības mašīnas došanās trasē līdz otrajai vietai bija pakāpies Fernando Alonso. Pēc „pitstopa” viņš atkrita uz ceturto vietu, un sacīkšu turpinājumā augstāk pakāpties tā arī nespēja.

hamilton-singapore-pole

Hamiltonam šī bija 29. uzvara karjerā. Pēc Singapūras posma viņš ar 241 punktu ir izvirzījies pasaules čempionāta vadībā. Rosbergs no sava komandas biedra šobrīd atpaliek tikai par trijiem punktiem.

Nākamais F1 posms notiks 5. oktobrī Suzukas trasē, Japānā.

Singapūras GP rezultāti:

  1. Luiss Hamiltons (Lielbritānija, „Mercedes AMG”) 2.00:04,795
  2. Sebastjans Fetels (Vācija, „Red Bull Racing-Renault”) +13,534
  3. Daniels Rijardo (Austrālija, „Red Bull Racing-Renault”) +14,273
  4. Fernando Alonso (Spānija, „Ferrari”) +15,389
  5. Felipe Masa (Brazīlija, „Williams-Mercedes”) +42,161
  6. Žans Eriks Verņjē (Francija, „Scuderia Toro Rosso-Renault”) +56,801
  7. Sehio Peress (Meksika, „Force India-Ferrari”) +59,038
  8. Kimi Raikonens (Somija, „Ferrari”) +1:00,641
  9. Niko Hulkenbergs (Vācija, „Force India-Ferrari”) +1:01,661
  10. Kevins Magnusens (Dānija, „McLaren-Mercedes”) +1:02.230