Haralds Šlēgelmilhs sēžas rallija mašīnā

Schlegelmich_Foto_2

Savu dalību „Rally Talsi” apstiprinājis viens no ātrākajiem latviešu formulu braucējiem Haralds Šlēgelmilhs.

Vēl pagājušā gada nogalē Šlēgelmilhs aizvadīja vairākas treniņu sesijas ar „Formula 2” sacīkšu mašīnu, kam sekoja starts sezonas noslēdzošajā posmā Moncā, Itālijā. Tomēr sarunas par iekļaušanos kādā no F2 komandām apsīka, jo čempionāta rīkošana 2013. gadā tika atcelta.

Šis notikumu pavērsiens ļāva autosportistam izšķirties negaidītam solim. Apvienojot spēkus ar „Mogo.lv Rally Team”, Haralds nolēmis izmēģināt spēkus mazāk pazīstamā autosporta disciplīnā – rallijā.

Pirmās rallija sacensības viņa karjerā būs Talsos.

Šlēgelmilhs startēs tandēmā ar stūrmani Artūru Pumpuru.

„Ja man pirms gada teiktu, ka startēšu rallijā, es domātu, ka šis cilvēks ir traks,” par savu pievēršanos rallijam ar smaidu stāsta Haralds Šlēgelmilhs. „Personīgi, šis man ir liels izaicinājums, jo, ja neskaita stūri un pedāļus, tad rallija automašīna ir būtiski savādāka par jebkuru manis iepriekš vadīto sporta auto. Paldies Andim Neikšānam, kurš ir piekritis kļūt par manu treneri un padomdevēju, un māca ne tikai pareizi braukt, bet arī dalās dažādās rallija viltībās.”

„Treniņos faktiski viss bija jāsāk no nulles. Haralds savā līdzšinējā karjerā pārsvarā ir braucis pa slēgtu trasi, kuru iespējams iemācīties no galvas. Tāpēc sākumā bija liela neuzticība stūrmanim un viņš faktiski brauca tā, it kā salonā atrastos viens. Tas būtiski ietekmēja rezultātu, jo rallijā visus līkumus, nianses nav iespējams atcerēties. Šis ir pirmais nozīmīgais uzdevums, ar kuru jau šobrīd esam veiksmīgi tikuši galā. Lai gan līdz rallijam vēl daudz kas jāpaspēj, nešaubos, ka pirmajam startam Haralds būs gatavs,” treniņprocesu komentē vairākkārtējais Latvijas rallija čempions Andis Neikšāns.