Haralds Šlēgelmilhs: skeptiķi un jauns izaicinājums palīdzēs

Schlegelmich_Foto_2

Pirms debijas rallijā – „Rally Talsi 2013” šajā nedēļas nogalē, pazīstamais šosejas autosporta speciālists Haralds Šlēgelmilhs dalās iespaidos par gatavošanos pirmajam profesionālajam rallijam savā dzīvē.

Haralds uzskata, ka neskatoties uz to, ka šis viņam kā formulu braucējam ir jauns izaicinājums, citu cilvēku skepse, profesionāla attieksme pret autosportu un „spēja pārslēgties” esot palīdzējusi viņam labi sagatavoties gaidāmajām cīņām ar rallija speciālistiem.

„Rally Talsi” būs pirmais rallijs Haralda Šlēgelmilha karjerā.

Savus varēšanu rallija mašīnā viņš pārbaudīs kopā ar stūrmani Artūru Pumpuru, bet trenera lomā šim tandēmam ir padarbojies viens no labākajiem latviešu N4 grupas pilotiem Andis Neikšāns, kurš šogad pats sacensībās nestartē.

Skeptiķi tikai palīdz        

Haralds, kurš tikai pēdējā mēneša laikā ir gatavojies Talsu rallijam, min, ka ir sastapies ar daudziem, kuri ļoti skeptiski raugās uz viņa dalību rallijā. „Formulas braucējs, kam nav pieredzes autorallija sacensībās un ar tik mazu sagatavošanās laiku, nevar veikt ralliju, un kur nu vēl pretendēt uz labu rezultātu. Tāda pamatā ir skeptiķu nostāja,” saka Haralds.

„Es pilnībā saprotu šo skepsi un uztveru to kā pozitīvu izaicinājumu. Vēlos pierādīt pretējo – ka ar pareizu attieksmi, kvalitatīviem treniņiem un profesionālu palīdzību sagatavošanās laikā ir iespējams ne tikai piedalīties, bet arī gūt atzīstamus rezultātus. Piekrītu, ka autosports, ar ko esmu profesionāli nodarbojies līdz šim, ir pavisam citas specifikas autosports, bet galvenais ir „spēja pārslēgties”, sagatavoties un nebaidīties no jauniem izaicinājumiem,” uzsver Šlēgelmilhs.

„Šāds solis manā karjerā bija arī pašam pavisam negaidīts, taču, kad sākām pārdomāt visus dalības variantus, viss tik labi nostājās savās vietās, ka tagad šī ideja, kas nemaz vairs nav tikai ideja, ir lielisks apliecinājums tam, ka vajag atļauties domāt plašāk un riskēt! Man ir paveicies, ka esmu atradis atbalstītājus, kas ir noticējuši man un ir gatavi parakstīties uz šo ideju kopā ar mani,” viņš piebilst.

Jautāts par savām priekšrocībām salīdzinājumā ar pieredzējušajiem konkurentiem rallijā, Šlēgelmilhs min savu pieredzi uz asfalta ātrumposmiem. „Jau par tradīciju kļuvušais rallija pilsētas ātrumposms, kas notiek Talsu centrā, sniedz man zināmu priekšroku, jo es pārzinu auto vadīšanu uz šī seguma,” stāsta Haralds, piebilstot, ka tas  ir tikai viens no ātrumposmiem, tāpēc pārāk paļauties uz to neplāno. Kopumā Talsu Rallijā ir 12 ātrumposmi, kas notiks Talsos un Talsu apkārtnē.