Henkoks izcīna trešo čempiontitulu

Greg_hankook_1

Amerikāņu motobraucējs Gregs Henkoks 44 gadu (!) vecumā trešo reizi karjerā ir kļuvis par pasaules čempionu spīdvejā. Pirmo reizi viņš zelta lauru vainagu pielaikoja tālajā 1997. gadā, 27 gadu vecumā.

Kā ziņo „sportacentrs.com”, pirms pasaules čempionāta pēdējā 12. posma Toruņas mototrekā Polijā amerikāņa pārsvars pār tuvāko sekotāju, Kžištofu Kaspžaku bija 12 punkti. Henkokam vajadzēja nopelnīt tikai 9 punktus, lai, neatkarīgi no poļu sportista snieguma, kļūtu par čempionu. Šo plānu viņš realizēja jau savā trešajā braucienā, turklāt tobrīd viņam bija nepieciešami vairs tikai 7 punkti, ko Kaspžaks divos pirmajos braucienos finisēja otrais. 10. braucienā Henkoks finišu saniedza otrais aiz dāņa Nikija Pedersena un uzreiz pēc finiša sāka saņemt pirmos apsveikumus.

Sacīkšu turpinājumā atlika spēkošanās par otro un trešo vietu, par vietu labāko astoņniekā, kas dod garantētu vietu nākamā gada GP seriālā, kā arī par uzvaru pēdējā posmā. Kaspžaks kopvērtējuma otro vietu noturēja diezgan pārliecinoši, toties bronzas medaļu nācās dalīt pat papildbraucienā. Spriedzi neizturēja slovēnis Matejs Žagars, kurš pirmo reizi karjerā spēkojās par medaļu pasaules čempionāta kopvērtējumā. Šoreiz viņam nepaveicās, taču pat beigu beigās izcīnītā 5. vieta ir Žagara augstākais sasniegums.

Pirms pusfināliem Tajam Vofindenam un Pedersenam bija attiecīgi 120 un 118 punktu, turklāt abi startēja vienā pusfinālā. Pedersens uzvarēja, bet Vofindens finišēja trešais, kā rezultātā abu kontā nu bija pa 121 punktam, taču dānim vēl bija priekšā fināls, kur pat izcīnīts viens punkts nodrošinātuviņam “bronzu”. Taču maksimālists Pedersens ar mazumiņu nesamierinājās – viņš veica riskantu apdzīšanas manevru, notrieca Kaspžaku un par šo nodarījumu tika diskvalificēts. Atkārtotajā finālbraucienā uzvarēja Kaspžaks, kļūstot par vienīgo, kurš šosezon triumfējis trijos GP posmos (tajā skaitā Latvijas GP Daugavpilī). Otrais finišā zviedrs Andreass Junsons, bet trešais – polis Jaroslavs Hampels.

Papildbraucienā par 3. vietu Pedersens pārliecinoši pieveica Vofindenu.

Speedway_1

Aiz minētā pirmā piecinieka pārējās trīs vietas „elites” astotniekā vēl iekļuva austrālietis Kriss Holders, Junsons un Hampels. Tiem klāt vēl nāks pirmais trijnieks no GP pretendentu fināla – Žagars, brits Kriss Hariss un austrālietis Džeisons Doils. Taču tā kā Žagars jau ir labāko astoņniekā, tad vietu 2015. gada GP seriālā ieguvis arī polis Macejs Janovskis (4.vieta pretendentu finālā). Vēl četrus spīdvejistus izvēlēsies GP seriāla rīkotājs BSI, plus viena „wild card” vieta tiek rezervēta katra pasaules čempionāta posma rīkotājiem.