„Hyundai i20 WRC” testu noslēguma fāzē

Hyundai_i20wrc_1

„Hyundai Motorsport” intensīvi gatavojas „i20 WRC” debijai autorallija pasaules čempionātā. 15 testu dienās oktobrī jaunais rallija auto sacīkšu režīmā ir nobraucis kopumā vairāk nekā 1000 kilometrus.

Pirms mēneša korejiešu ražotāja rallija komanda pārcēlās no Somijas uz Franciju, bet vēlāk turpināja izmēģinājuma braucienus Spānijas ceļos.

Oktobra sākumā „Hyundai” testa brigāde veica sarežģītu četru dienu maršrutu pa grants ceļiem Spānijas dienvidos, kur bija iespēja novērtēt „i20 WRC” uzvedību augstas temperatūras apstākļos. Mašīnu pārmaiņus testēja soms Juho Hanninens un austrāliešu rallija veterāns Kriss Atkinsons.

„Mēs izmēģinājām automobili grants ceļu apstākļos, kas ir ļoti līdzīgi kā Portugāles un Sardīnijas rallijos. Lai uzlabotu vadāmību, pārbaudījām vairākus regulējuma variantus, kā arī nomainījām dažas piekares detaļas, ko līdz šim nebijām izmantojuši,” informē „Hyundai Motorsport” direktors Mišels Nandāns.

Oktobra vidū komanda devās uz Vāciju –

Baumholderā tika aprobēta slavenā „Arena Panzerplatte”,

kas tradicionāli ietilpst Vācijas rallija trasē. Bet aizvadītajā nedēļā „Hyundai” braucēji atkal atgriezās Spānijā. Šoreiz ziemeļu provincē Katalonijā, kur piecas dienas tika slīpēti asfalta līkumi, kuros vēl tikai nupat – pagājušā nedēļas nogalē – notika WRC priekšpēdējā posma sacensības.

„Testi īstos rallija ātrumposmos – tā ir vislabākā iespēja salīdzināt mūsu šā brīža varēšanu ar sacensību dalībnieku rezultātiem. Nākamgad taču mums ar viņiem būs jāsacenšas,” uzsver Nandāns.

Starp citu, tieši šobrīd „Hyundai Motorsport” štābā no FIA tiek gaidīts „i20 WRC” homologācijas apstiprinājums.

Birkas: