„Hyundai WRT” kadru jautājums joprojām atklāts

Hyundai_i20_ru

Korejiešu autoražotājs „Hyundai” turpina nesteidzīgi un pārdomāti komplektēt savas rallija komandas sastāvu, bet pilotu jautājumā joprojām skaidrības nav.

Pirms pāris mēnešiem „AutoMedia.lv” jau vēstīja, ka par „Hyundai World Rally Team” vadītāju tika iecelts rallija sabiedrībā pazīstamais konstruktors Mišels Nandāns, kurš savulaik strādājis „Toyota”, „Peugeot” un „Suzuki” rūpnīcas komandās. Savukārt ar viņa gādību praktiski visus vadošos amatus „Hyundai” vienībā ieņēmuši franču speciālisti. Topošās sacīkšu mašīnas „Hyundai i20 WRC” sagatavošanu vada Bertrāns Valjā, bet ārējo sakaru menedžera posteni ieņēmis Tomā Vilets – abi bijušie Nandāna kolēģi no „Peugeot Sport” laikiem. Pirms dažām nedēļām inženieru grupai pievienojās vēl viens francūzis Žerārs Ziziks, kurš iepriekš darbojās „Volkswagen Motorsport” komandā, kur ņēmis dalību „VW Race Touareg” un „VW Polo R WRC” sagatavošanā.

Nesen tika paziņots, ka par „Hyundai WRT” galveno menedžeri kļuvis beļģis Alens Penass.

Arī itin spoža personība.

Darbību rallija „biznesā” viņš sāka kā „Toyota Team Europe” menedžera palīgs, bet vēlāk darbojās kā konsultants dažādās vienībās; bijis „Rally Ireland” un „Ypres Rally” menedžeris, Beļģijas rallija čempionāta galvenais rīkotājs, „Michelin” loģistikas nodaļas vadītājs WRC un IRC seriālos… Savulaik Penass darbojies arī kā Fredija Loiksa, Fransuā Divāla un igauņa Urmo Āvas personālais menedžeris.

Vienīgi ar braucēju sastāva komplektēšanu „Hyundai WRT” kaut kā nesokas. Šis ir gandrīz pēdējais brīdis šo jautājumu risināt. Kā informējis Nandāns, „i20 WRC” darba prototips būs gatavs jūnijā, un tūdaļ arī komandai būtu jāsāk intensīva testu programma. Somu mediji ziņo, ka viens no iespējamajiem pilotiem ir „IRC” un „S-WRC” čempions Juho Hanninens, taču oficiāla apstiprinājuma tam pagaidām nav.

Birkas: