Iesildoties pirms rallija „Sarma 2013”, ātrākais Vasilijs Grjazins

Sarma 2013_shake_Griva

Rallija „Sarma 2013” oficiālajā izmēģinājuma posmā jeb shakedown šodien pārliecinoši ātrākais bija Vasilijs Grjazins ar „Ford Fiesta S2000”, bet pa īstam rallijs sāksies sestdien, 23.februāra rītā Apē.

Ņemot vērā testa ātrumposma rezultātus un dalībnieku sarakstu, atliek secināt, ka cīņa par uzvaru būs ļoti sīva un nav skaidrs, vai kādam Latvijas sportistam izdosies pārtraukt ārzemnieku uzvaru sēriju „Sarmas” rallijos. Aizvadītajos divos gados rallija „Sarma” galvenā balva ir aizceļojusi uz Igauniju.

Šobrīd iespējams prognozēt, ka par uzvaru rallija kopvērtējumā viennozīmīgi cīnīsies rallija “Liepāja – Ventspils” varonis Aleksejs Lukjaņuks un zem Latvijas karoga startējošais Vasilijs Grjazins, kā arī “Vorumaa” rallija N4 klases uzvarētājs Timmu Korge un “Halls Winter Rally” uzvarētājs Deivids Jocjus. Noteikti neprognozējami ātrs būs lietuvietis Benedikts Vanags, kurš īstajā ziemas rallijā startēs ar vairāk kā desmit gadus vecu WRC klases „Subaru Impreza S8” rallija automobili. Viņa ātrumu nav iespējams prognozēt, jo līdz šim viņam ar šo automašīnu nav izdevies pilnvērtīgi startēt nevienā rallijā.

Latviešu sportistu izredzes cīņā par uzvaru rallija „Sarma 2013” kopvērtējumā izskatās visai pieticīgas.

Viens no favorītiem noteikti ir Jānis Vorobjovs, bet jāņem vērā, ka viņš nekad nav uzvarējis „Sarmā”. Vienīgais no „Sarma 2013” dalībniekiem, kurš jebkad ir izcīnījis uzvaru šajā tradicionālajā rallijā, ir Aivis Egle, taču viņš testa ātrumposmā bija tikai sestais ātrākais. Jācer, ka Mārtiņš Svilis un Jānis Feldmanis, kuri testa posmā bija vienlīdz ātri, spēs cīnīties ar kaimiņvalstu sportistiem un pienācīgi aizstāvēs Latvijas godu.

Ļoti sīvas cīņas būs vērojamas arī vientilta piedziņas automašīnu konkurencē. Viennozīmīgi ātri būs „OKartes Autosporta Akadēmijas” audzēkņi ar zaļajām „Ford Fiesta R2” automašīnām, kā arī viņu sīvākie konkurenti ar tādām pašām automašīnām – Nauris Bruņinieks un Guntis Lielkājis. Viņiem visiem pārsteigumu var radīt ātrākie lietuvieši – Gintautas Šlepikas un Paulius Nanartavičius, kā arī kāda no ukraiņu ekipāžām.

Rallijsprinta ieskaitē par uzvaru 4WD Open noteikti cīnīsies Edijs Bergmanis, Ali Jansons un Gints Bremze, savukārt visi Gulbenes puses iedzīvotāji īkšķus tur par pašu jaunāko „Sarma 2013” dalībnieku Oto Patmalnieku, kurš noteikti cīnīsies ar 4WD klases ātrākajiem pilotiem – Kārli Nebaru un Edgaru Enkuru. 1600 klasē viennozīmīgi favorīts ir Raivis Ozoliņš, savukārt 2WD Open – Ģirts Vītiņš.

Rallija laikā visus jaunumus un rezultātus būs iespējams uzzināt, klausoties rallija radio – „Radio Valmiera”, kas dzirdams ne tikai pus Latvijā, bet arī internetā no jebkura punkta uz planētas Zeme. Rallija ātrumposmu finišos sportistus intervēs Normunds Avotiņš, savukārt rezultātiem un GPS sekošanas sistēmai radio studijā sekos līdzi Andris Jurga, Jānis Rozītis un Krišs Kāpostiņš.

Dominiks Butvils (Lietuva)

Dominiks Butvils (Lietuva)

 

Vasilijs Grazins (Krievija, Latvijas licence)

Vasilijs Grazins (Krievija, Latvijas licence)