Igaunijā „Vōrumaa Winter Rally” izdodas novadīt, uzvar Timmu Korges pilotētā ekipāža

Kristaps Feldmanis Vōrumaa Winter rally 2014

Aizvadītās nedēļas nogalē (15.-16.02) Igaunijā aizvadītā kaimiņvalsts rallija čempionāta posmā „Vōrumaa Winter Rally” triumfēja pazīstamā igauņu ekipāža Timmu Korge/Erki Pints (Ford Fiesta R5). Savukārt mūsu komandas „LMT Autosporta Akadēmija” pārstāvji Kristaps Feldmanis/Andris Velme (Ford Fiesta R2) izcīnīja otro vietu savā klasē un ieņēma ļoti cienījamo 12.pozīciju arī absolūtajā vērtējumā.

„Vōrumaa Winter Rally 2014” visās ieskaites klasēs kopā uz starta stājās 62 ekipāžas – galvenokārt paši igauņi, bet bija arī sešas ekipāžas no Krievijas, trīs no Somijas, divas no Latvijas un viena no Ukrainas. Kopumā ātrumposmos tika nobraukti 105,7 kilometri un finišā Korge/Pints par 16 sekundēm apsteidza tautiešus Rolandu Muraku/Kalli Adleru (Mitsubishi Lancer Evo X). Arī absolūtā vērtējuma trešo pjedestāla pakāpienu ieņēma mājinieki – Markuss Abrams/Reins Josārs (Mitsubishi Lancer Evo X) ar 54,3 sekunžu atpalīcību no līderiem.

Feldmanis/Velme (attēlā) bija ne tikai otrie savā 1600 cm³ klasē, bet trešie ātrākie starp priekšpiedziņas mašīnām kopumā.

Ar tādu pat „Fiesta R2 1600” startējošajiem igauņiem Rasmusam Ūstulndam/Imrem Kūskam mūsējie zaudēja nieka 1,2 sekundes, bet ar 2000 cm³ „Honda Civic Type R” braucošajiem Sanderam Sinjirgam/Annikai Arnekai, kuri ieņēma 7.vietu, minūti un 40,5 sekundes. Jāpiebilst gan, ka 2WD 1600 klasē arī finišēja tikai divas no piecām startējušajām ekipāžām, taču tas mūsu sportistu sasniegto īpaši nemazina. Labi aizvadītu sacīksti apliecina jau pieminētā 12.vieta absolūti.

Jāatzīmē, ka arī otra Latvijas ekipāža – Andris Ustups/Ints Marcinkevičs (Mitsubishi Lancer Evo IX) – nostartēja visnotaļ sekmīgi, ierindojoties absolūti 16.vietā no 42.finišu sasniegušām ekipāžām.

Jāpiebilst, ka Feldmaņa ekipāža bija arī otra labākā starp viesrallistiem, jo labāko ducī tādas bija tikai divas. Bez mūsējiem vēl 10.pozīciju ieņēma internacionālā somu-britu ekipāža Vierimā Saku/Dunkans Maknivens ar N4 grupas „Evo IX”. Visi pārējie ātrākie bija pašmāju igauņu rallisti. Arī zināmajai krievu ekipāžai Radikam Šaimijevam/Maksimam Cvetkovam, kuri startē ar „Peugeot 207 S2000” un šīs nedēļas nogalē bija pieteikušies rallijam „Sarma”, neveicās. Viņiem tikai 36.pozīcija.