Itālijā Nitišs paliek ārpus finālistu sešinieka, bet Baumanis izcīna sudrabu

reinis-nitiss-world-rx_france-06-800

Sezonas otrajā pusē mūsu Reinim Nitišam rallijkrosa pasaules čempionātā vairs neiet tik gludi, kā pirmajos posmos. Arī Itālijā nācās brangi pacīnīties, lai kvalificētos pusfinālam, kur izcīnītā ceturtā vieta finālā iekļūt vairs neļāva…

Reinis savā „SuperCar” klasē sacīkstes Fračiakortas trasē sāka ļoti apņēmīgi. Sestdien pirmajā kvalifikācijas sērijā viņš ieņēma trešo vietu, bet otrajā – septīto, kas arī 38 dalībnieku konkurencē ir visnotaļ pozitīvs rādītājs.

Svētdienas kvalifikācijas vairs tik labi neveicās. Trešajā kārtā latviešu braucējs ierindojās sev netipiski pieticīgajā 29. vietā, bet ceturtajā – finišēja ar 16. rezultātu. Tomēr laimīgā kārtā četru kārtu kopvērtējumā Nitiša kvalifikācijas rezultātu summa izrādījās desmitā labākā, kas deva vietu pēdējā, t.i., trešajā startā rindā pusfinālā.

Brīnumi nenotika – Reinis savā pusfināla braucienā līdzvērtīgā cīņā spēja sasniegt ceturto vietu, līdz ar to paliekot ārpus finālistu sešnieka.

Toties lieliski Eiropas čempionāta pēdējo posmu „Super 1600” klasē aizvadīja Jānis Baumanis.

Viņš uzrādīja itin konkurētspējīgus apļa laikus jau brīvajos treniņbraucienos, bet pēc tam pārsteidzošā kārtā uzvarēja visās trijās sestdien notikušajās kvalifikācijas sērijās, ar to ļoti pārliecinoši piesakoties pusfināliem.

Svētdien ceturtajā kvalifikācijas kārtā Jānis nedaudz pietaupīja spēkus un finišēja ar astoto rezultātu, tomēr tas bija pietiekami, lai nopelnītu pirmo vietu pusfināla startā.

S1600-JBaumanis-BEL

Pusfinālā negaidīti „izšāva” ungārs Kristians Szabo, bet Baumanis finišā ieradās otrais, nodrošinot vietu finālā. Sakarā ar to, ka viņa galvenais konkurents uz Eiropas čempionāta bronzu – dānis Ulriks Linnemans – savā pusfinālā palika pēdējā, t.i., sestajā vietā un neiekļuva finālā, Jānis jau tobrīd varēja atviegloti uzelpot, jo godalgotā vieta prestižā sacīkšu seriāla kopvērtējumā bija sasniegta. Atlika tikai pēdējā formalitāte – Itālijas posma finālbrauciens.

Finālā Baumanis izcīnīja godpilno otro vietu, piekāpjoties vienīgi nu jau par 2014. gada Eiropas vicečempionu kļuvušajam, krievu autobraucējam Ņikitam Misjuļam.

Rallijkrosa Itālijas posma rezultāti.

„SuperCar” klase:

 1. Timijs Hansens (Zviedrija, „Peugeot 208”) 4:55,473
 2. Ričards Goransons (Zviedrija, „Ford Fiesta”) +6,343
 3. Peters Solbergs (Norvēģija, „Citroen DS3”) +31,243
 4. Timurs Timerzjanovs (Krievija, „Peugeot 208”) +57,625
 5. Johans Kristofersons (Zviedija, „VW Polo”) 1:02,501
 6. Andreass Bakerūds (Norvēģija, „Ford Fiesta”) nef.

„Super 1600” klase:

 1. Ņikita Misjuļa (Krievija, „Škoda Fabia”) 5:28,019
 2. Jānis Baumanis (Latvija, „Renault Twingo”) +2,566
 3. Kristians Szabo (Ungārija, „Škoda Fabia”) +5,636
 4. Ondžejs Smetana (Čehija, „Ford Fiesta”) +5,875
 5. Sergejs Zagumenovs (Krievija, „Škoda Fabia”) +13,856
 6. Davids Mediči (Itālija, „Renault Clio”) +1:06,315