Izmaiņas atjauno intrigu autorallija pasaules čempionātā

Rallye-Monte-Carlo_articlethumbnail

15. janvārī tiks dots starts Montekarlo rallijam. Beidzot pēc vairākām visai neizteiksmīgām sezonām šogad autorallija pasaules čempionāts (WRC) sola zināmu intrigu. Tās būs debijas sacīkstes jaunajai „Volkswagen” komandai, kas, jācer, padarīs krāsaināku iepriekš gandrīz jau līdz apnikumam vienveidīgo „Citroen” un „Ford” spēkošanos.

Mads Ostbergs

Šogad „Citroen Total Abu Dhabi WRT” vienību atsevišķos posmos joprojām pārstāvēs deviņkārtējais pasaules čempions Sebastjans Lēbs – viņš apsolījis dalību četrās (Montekarlo, Zviedrijā, Argentīnā un Francijā) no 13 WRC sacensībam. Ar otro numuru franču komandā startēs Miko Hirvonens. Daudzi eksperti somu pilotu šosezon uzskata par galveno pasaules čempiona titula pretendentu.

Interesanti, ka

arī pēc „Ford” atkāpšanās no dalības pasaules čempionātā, Malkolma Vilsona vadītā „Qatar M-Sport WRT” joprojām saglabājusi ražotāja komandas statusu.

„AutoMedia.lv” jau iepriekš vēstīja, ka šī vienība ir pilnībā atjauninājusi pilotu sastāvu. Ar „Ford Fiesta RS WRC” ar ceturto numuru startēs pagājušā gada labākais privātbraucējs norvēģis Mads Ostbergs, bet ar piekto – azartiskais krievu pilots Jevgēņijs Novikovs.

Jari Mati Latvala

Savukārt jaunajā „VW” komandā kā pirmais pilots būs no „Ford” šurp pārnākušais „lidojošais soms” Jari Mati Latvala, bet viņa partneris būs francūzis Sebastjans Ožjē, kurš 2012. gada sezonā demonstrēja spīdošu sniegumu, braucot pārmaiņus pasaules čempionātā un IRC seriālā ar „Škoda Fabia S2000”.

Bez trijām augstāk aprakstītajām rūpnīcu komandām Montekarlo rallija dalībnieku sarakstā redzamas vēl trīs vienības, kas baudīs daļēju ražotāju atbalstu. No tām „Ford” un „Citroen” junioru komandas bija zināmas arī līdz šim. Pirmā šosezon ir transformējusies par „Qatar WRT”, un tās sastāvā startēs 2010. gada IRC čempions un 2011. gada S-WRC pasaules čempions, soms Juho Hannienens un jaunais un daudzsološais beļģu pilots Tjerī Nevils. Uz „Citroen fārmklubu” Montekerlo rallijā nosūtīts spānis Daniels Sordo. Būtībā viņš ir Hirvonena partneris galvenajā „Citroen” komandā, taču, kā paredz līgums, tajos posmos, kuros būs gatavs atrādīties Sebastjans Lēbs, Sordo atvēlēs veterānam savu vietu. Bet šajā elites sabiedrībā visai negaidīts jaunums ir poļu naftas koncerna „Lotos” atbalstītā „Mini” komanda. Tās sastāvā šosezon startēs poļu jaunais talants Mihajs Kostjuško.