Izšķirošos notikumus Turcijā cerīgi sagaida abi Latvijas rallijkrosisti

BaumanisTurcija2_Rihards Baumanis

Šodien, 12.oktobrī kļūs zināmi Monster Energy FIA pasaules rallijkrosa čempionāta vienpadsmitā, Turcijā notiekošā, posma uzvarētāji. Kā jau iepriekš vēstīts Latvjai šajās sacensībās divi pārstāvji – prestižākajā Supercar klasē cīņu par čempionāta medaļām turpina Reinis Nitišs, bet Jānis Baumanis debitē pie pilnpiedziņas mašīnas stūres RX Lites klasē. Vakar, 11.oktobrī tika aizvadītas divas pirmās kvalifikācijas kārtas.

Reinis Nitišs savu pirmo kvalifikāciju uzsāka no pirmās starta pozīcijas, taču šo vietu viņam neizdevās nosargāt – pēc pirmā apļa Nitišs trešajā vietā. Brauciena turpinājumā Nitišs spēja pakāpties uz otro vietu, tomēr pēc Joker apļa veikšanas viņš iegūto zaudēja un braucienu noslēdza trešajā pozīcijā. Kvalifikācijas kārtas kopvērtējumā Nitišs uzrādīja septīto ātrāko laiku.

Otrās kvalifikācijas kārtas brauciena sākumā Reinis Nitišs ierindojās otrajā vietā un uzsāka skatāmu, četrus apļus garu spēkošanos ar Antonu Marklundu. Vairāk par vienu sekundi zviedru autosportists no Nitiša atrauties nespēja – Nitišs finišēja otrajā vietā, tikai 0,498 sekundes aiz Marklunda. Kvalifikācijas kārtas kopvērtējumā Nitišs uzrādīja sesto ātrāko laiku.

Pēc pirmajām divām kvalifikācijas kārtām Reinis Nitišs ieguvis 75 punktus,

kas sacensību pirmās dienas izskaņā ļauj viņam ierindoties sestajā vietā. Līderpozīciju šobrīd ieņem Timijs Hansens, kurš iekrājis 92 punktus. Otrajā vietā ar 84 punktiem ierindojies Tomass Heikinens, savukārt trešajā – Rihards Joransons, kuram 82 punkti.

Reinis Nitišs

Reinis Nitišs

„Pirmā brauciena sākums man šoreiz sanāca salīdzinoši lēns, tomēr ar katru nākamo apli mana braukšana kļuva plūstošāka un ritms uzlabojās. Otrajā braucienā izdevās ļoti spraiga cīņa ar Antonu Marklundu, un tikai nedaudz pietrūka, lai es viņu apsteigtu. Ar nepacietību gaidu rītdienu, kad varēšu atgriezties trasē un cīnīties par punktiem. Rīt būs gara diena, bet viss ir iespējams!” optimistiski noskaņots ir Reinis Nitišs.

Tikmēr Eiropas čempionāta bronzu Super 1600 klasē jau izcīnījušais Jānis Baumanis pirmajā kvalifikācijas braucienā īsi pēc starta iekļuva sadursmē ar vairākiem braucējiem un apmeta kūleni, taču fortūna bija latviešu braucēja sabiedrotā – automašīna piezemējās trases vidū, tādēļ tika izkārti sarkanie karogi un brauciens bija jāatkārto. Atkārtotajā startā Jānim izdevās finišēt 2.vietā un uzrādīt arī ceturto ātrāko laiku starp visiem braucējiem.

Otrajā kvalifikācijas braucienā J. Baumanis startēja no ceturtās pozīcijas un jau pirmajā aplī izlēma doties džokera aplī. Atlikušajā brauciena daļā viņš bija ļoti ātrs un spēja pacelties līdz 2.vietai savā braucienā un arī visa kvalifikācijas brauciena kopvērtējumā. Pēc pirmajiem diviem kvalifikācijas braucieniem J.Baumanis sacensību kopvērtējumā ar 85 punktiem atrodas augstajā 3.vietā.

Jānis Baumanis

Jānis Baumanis

“Stambulas trase ir tehniski ļoti sarežģīta, līdz ar to šeit ļoti daudz izšķir braucēja meistarība un arī spēja sastrādāties ar komandu, meklējot pareizos regulējumus un arī vietas trasē, kur iespējams braukt ātrāk un iegūt vērtīgās sekundes desmitdaļas – šorīt brīvajos treniņbraucienos pirmie apļi neizdevās tik ātri, taču kopā ar komandu atradām pareizos regulējumus un vēlāk jau spēju uzrādīt ļoti ātrus apļa laikus,” stāsta J. Baumanis. Līderis ir Sebastjans Erikosns, kurš uzvarēja abās kvalifikācijās (100 punkti), bet 2.pozīcijā ar 87 punktiem ir Daniels Holtens

Ar 1.dienas pilniem rezultātiem var iepazīties ŠEIT.

Piedāvājam noskatīties arī TV raidījuma “Tavs Auto” sagatavotu video ar Jāni Baumani.