Izsludināts „Marussia” F1 komandas bankrots

Marussia_1

Ar Krievijā reģistrēto licenci F1 pasaules čempionātā startējošā pastarīšu komanda „Marussia” ir atzīta par bankrotējušu.

Kā vēsta krievu portāls „Autonews.ru”, komandas īpašumus šobrīd kontrolē „FRP Advisory LLP” administrators. Tā ir firma, kas specializējas problemātisku uzņēmumu parādu restrukturizācijā un darbības atjaunošanā.

Kā izrādās „Marussia” F1 komanda, kas pieder britu kompānijai „Manor Grand Prix Racing Limited”, jau oktobra sākumā iesniedza Londonas Augstākajā tiesā lūgumu noteikt tai tiesisko aizsardzību. Kompānijas īpašnieks, krievu miljardieris Andrejs Čeglakovs speciāli uz dažām nedēļām atlika bankrota procedūras uzsākšanu,

lai nesabojātu jaunajā Soču trasē notiekošos Krievijas GP svētkus.

Šobrīd „Marussia” jaunais pārvaldnieks Džefs Raulijs ir apstiprinājis, ka vienība nepiedalīsies nākamajā posmā ASV.

Komandas administratori ir apsolījuši pagaidām neatlaist personālu un pilnā apjomā izmaksāt algas par oktobra mēnesi, taču nav skaidrs, vai „Marussia” piedalīsies atlikušajos F1 pasaules čempionāta posmos.

„FRP Advisory LLP” turpina meklēt iespējamos investorus, lai glābtu nīkuļojošo F1 komandu. Avīze „The Telegraph” par reālākajiem kandidātiem min brāļus Baldžinderu Sohi un Soniju Kaušalu. Abi indiešu izcelsmes britu uzņēmēji izteikuši priekšlikumu iegādāties „Marussia” par 55 miljoniem Sterliņu mārciņu.