Izziņots 2023.gada Eiropas rallija čempionāta kalendārs. Latvijas posms notiks jūnijā.

2022-11-25 _ F3 _ Tet Rally Liepāja _ ©RedBullContentPool

Aizvadītās nedēļas nogalē Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA) izsludināja Eiropas rallija čempionāta nākamā gada kalendāru, kurā jau 11.reizi iekļauta arī Latvija, kas 2023.gada 16.-18. jūnijā uzņems gaidāmās sezonas ceturto posmu. Vienlaicīgi, tehnoloģiju uzņēmums Tet un starptautisku autosporta sacensību rīkotājs RA Events, pēc veiksmīgi sarīkota FIA Eiropas rallija čempionāta posma šā gada jūlijā, vienojušies par sadarbības turpināšanu arī nākamgad. Līdz ar šo noslēgto vienošanos, arī rallija nosaukums saglabāsies Tet Rally Liepāja.

FIA Eiropas rallija 2023.gada čempionāt atkal apvienos astoņus posmus, kas norisināsies astoņās dažādās valstīs – bez Latvijas arī Portugālē, Spānijā, Polijā, Zviedrijā, Itālijā, Čehijā un Ungārijā. Čempionāta jaunā sezona ilgs no marta, kad paredzēts pirmais posms Rally Serras de Fafe e Felgueiras, līdz oktobrim, kad paredzēts sezonas noslēdzošais posms Rally Hungary. Tikmēr FIA Eiropas rallija čempionāta Latvijas posma norise paredzēta 2023.gada 16.-18. jūnijā, kad Kurzemē notiks sezonas ceturtais posms Tet Rally Liepāja.

Raimonds Strokšs (no kreisās) un Uldis Tatarčuks

Raimonds Strokšs (no kreisās) un Uldis Tatarčuks

“Šī ir bijusi pienākumiem piepildīta nedēļa, kuras izskaņā varam padalīties uzreiz ar diviem nozīmīgiem jaunumiem. Pirmkārt, FIA Eiropas rallija čempionāts arī nākamgad piestās Latvijā, jau vienpadsmito reizi visiem pašmāju rallija interesentiem ļaujot klātienē sekot līdzi aizraujošajiem notikumiem ātrumposmos. Otrkārt, ir neizsakāms prieks, ka mūsu paveikto šogad augstu novērtējis tehnoloģiju uzņēmums Tet, rodot iespēju turpināt sadarbību 2023.gadā, arī turpmāk esot mūsu rallija ģenerālsponsoram, kura vārds iekļauts sacensību nosaukumā – Tet Rally Liepāja. Šis ir ļoti nozīmīgs solis mūsu rallija attīstībā, lai, kopīgi strādājot, ļautu sasniegt vēl nesasniegtus mērķus,” izsakās RA Events direktors Raimonds Strokšs.

251122_ERC_Calendar_d9f7d_frz_1400x788

“Drosme mēģināt un neatlaidība uzlabot ir vērtības, kurās balstām savu darbību un kuras mūs vieno arī ar sporta pasauli un ir sadarbības pamatā ar RA Events, tāpēc arī šogad sniegsim nepieciešamo atbalstu rallijam ceļā uz panākumiem.

Motoru sports Latvijā ir bijis novērtēts vienmēr,

un tas sevi ir pierādījis līdzās citiem sporta veidiem, kur sportisti ir vienlīdz gatavi cīnīties un nest Latvijas vārdu plašāk pasaulē, ko apliecina arī sekmīgi uzsāktais darbs, lai Latvijā norisinātos vērienīgais FIA pasaules rallija čempionāta posms. Vēlamies turpināt būt par uzticamu partneri, lai kopīgi veicinātu rallija attīstību un paceltu to jaunā līmenī, kā arī nodrošinātu organizatoriem, sportistiem un līdzjutējiem jaunu un aizraujošu sacensību pieredzi,” atklāj Tet valdes priekšsēdētājs Uldis Tatarčuks.

FIA Eiropas rallija čempionāta 2023.gada sezona:

Kontinenta nozīmīgākais rallija čempionāts sāksies martā, kad dalībniekiem plānota pirmā pieturvieta – Portugāles ziemeļdaļā grunts seguma Rally Serras de Fafe e Felgueiras. Tad sekos īsa pauze, bet maijā paredzēti uzreiz divi ralliji – vispirms Spānijas Kanāriju salās asfalta seguma Rally Islas Canarias, pēc kura rallija ekipāžas pārcelsies uz Latvijai tuvāko Poliju, kur norisināsies grunts seguma 79th Rally Poland.

Sekojoši, FIA Eiropas rallija čempionāta norises apmeklēs Latviju, lai Kurzemes reģiona grunts ceļos noskaidrotu Tet Rally Liepāja uzvarētājus. Sacensības nākamgad tiks rīkotas dažas nedēļas agrāk kā iepriekš bija ierasts – 16.-18.jūnijā, notiekot tieši pirms vasaras saulgriežiem, Līgosvētkiem un Jāņu svinībām.

2022-11-25 _ F2 _ Tet Rally Liepāja _ ©RedBullContentPool

Pēc rallija Latvijā Eiropas čempionāts pārcelsies uz mums netālo Zviedriju, kur jūlijā notiks čempionāta kalendārā pirmo reizi iekļautais grunts seguma Royal Rally of Scandinavia. Kas interesanti, rallija norise paredzēta Varmlandes reģionā, kur vēl nesen norisinājās FIA pasaules rallija čempionāta posms WRC Rally Sweden. Rallija kvēlākie fani noteikti varēs atpazīt ātrumposmus, kas nu vairs nebūs ietērpti baltās sniega kupenās, bet gan zaļā meža villainē.

Autosportistiem šķērsojot teju visu Eiropas kontinentu, jūlijā ieplānots vēl viens posms – Itālijas galvaspilsētas Romas apkārtnē notiekošais asfalta seguma Rally di Roma Capitale, bet vasaras izskaņā, augustā, paredzēta vizīte Čehijā, kur notiks asfalta seguma Barum Czech Rally Zlín. Visbeidzot, FIA Eiropas rallija čempionāta 2023.gada sezona noslēgsies Ungārijā, kur oktobra sākumā norisināsies vēl viens asfalta seguma rallijs – IV Rally Hungary.

Tāpat jānorāda, ka Tet Rally Liepāja iekļauts arī 2023. gada Junior ERC kalendārā, kurā kopumā paredzētas sešas sacensības – talantīgākie jaunieši sezonu uzsāks ar posmu Polijā, bet noslēgs Ungārijā.

FIA Eiropas rallija čempionāta 2023.gada sezonas kalendārs:

1.posms        Rally Serras de Fafe e Felgueiras        Portugāle         11.-12. marts

2.posms        Rally Islas Canarias                                  Spānija              5.-6. maijs

3.posms        79th Rally Poland                                     Polija                 20.-21. maijs

4.posms        Tet Rally Liepāja                                        Latvija               17.-18. jūnijs

5.posms        Royal Rally of Scandinavia                   Zviedrija           7.-8. jūlijs

6.posms        Rally di Roma Capitale                           Itālija                 29.-30. jūlijs

7.posms        Barum Czech Rally Zlín                           Čehija                19.-20. augusts

8.posms        IV Rally Hungary                                       Ungārija           7.-8. oktobris