Ja laika apstākļi būs labvēlīgi, rallijs „Sarma 2014” sola kārtējo Gulbenes vesternu

Vasilijs Grazins (Krievija, Latvijas licence)

Baltijas vecākā ziemas rallija un 2013.gada labākā Latvijas rallija organizatori šogad visiem sportistiem un rallija skatītājiem ir sarūpējuši jaunu pārsteigumu, kas sola, ka Latvijas un Igaunijas rallija čempionāta, kā arī Latvijas rallijsprinta čempionāta posms – Rallijs „Sarma 2014”, kam norise plānota 22. un 23.februārī, izcelsies ar Latvijas un Igaunijas, kā arī citu valstu sportistu cīņu ātrumposmos, kas ievērojami atšķiras no pagājušajā gadā izmantotajiem.

Šobrīd startam pieteiktas 48 ekipāžas, kuru dalībnieki startē zem 8 valstu karogiem. No tām 21 ekipāža ir Latvijas rallisti, bet ar Latvijas karodziņu dalībnieku sarakstā redzams arī britu juniors Džošs Kornvels, kurš izņēmis Latvijas licenci, kopā ar Lielbritānijas stūrmani Džo Kratendenu. Trīs ekipāžas ir arī no Lietuvas, lai gan „Sarma” nav šīs kaimiņzemes čempionāta posms. Salīdzinoši maz pagaidām ir igauņu – tikai 11 ekipāžas, lai gan Igaunijas čempionāta posmu „Sarma” ietvaros paredzēts izspēlēt. Toties ir 9 Krievijas ekipāžas, kur viens no sportistiem startē zem Monako karoga, kā arī viena ekipāža no Somijas un „Neiksans Rally Sport” pieteiktā jauktā Kazahstānas-Krievijas ekipāža.

Rallija aprindās skanīgu uzvārdu dalībnieku sarakstā tomēr pamaz.

No pašreiz pieteiktajiem pilotiem pie potenciālo favorītu grupas varam attiecināt ar Latvijas licenci startējošo krievu Vasiliju Grjazinu, viņa tautiešus Alekseju Lukjaņuku un Radiku Šaimijevu, kā arī mūsu Jāni Vorobjovu.

Līdzīgi kā aizvadītajos gados rallija pirmā diena tiks aizvadīta Apes ceļos. Pirmajai sacensību dienai ir sagatavoti divi ātrumposmi, no kuriem viens ir pilnīgi jauns, bet otrs jau zināms ātrumposms ar jaunu starta sekciju. Abi šie ātrumposmi tiks veikti divas reizes – vienreiz diennakts gaišajā laikā, otrreiz tumsā. Tādējādi pirmajā rallija dienā sportistiem būs jāveic nepilni 40 km.

Šobrīd rallija faniem un arī dalībniekiem atliek vien lūgt Visvarenajam, lai iestājas „Sarmas” rallijam raksturīgi laikapstākļi. Pretējā gadījumā pat rallija norise kā tāda var būt zem jautājuma.

Otrā rallija diena norisināsies tradicionālajos Gulbenes apkaimes ceļos, kur sportistiem divreiz būs jāveic trīs ātrumposmi ar kopējo garumu 86 km. Arī rallija otrajai dienai ir sagatavots jauns ātrumposms, bet divi ātrumposmi ir aizgūti no rallija „Sarma” vēsturisko un klasisko ātrumposmu arhīva.

“Šogad rallija ekipāžas un visus rallija mīlētājus mēs lutināsim ar interesantu jauno ātrumposmu un klasisko ātrumposmu salikumu. Rallijs „Sarma” turpina attīstīties, tajā pašā laikā neaizmirstot iemīļotos un slavenos Gulbenes puses ātrumposmus. Kopumā ātrumposmi ir ļoti interesanti un noteikti patiks jebkuram, kurš piedalīsies šī gada rallijā vai ieradīsies atbalstīt tos, kuri piedalās,” teic sacensību direktors un vienlaikus arī rallija „Sarma” tēvs Vilhelms Sniedzāns.

Paralēli rallija sacensībām notiks arī dažādas citas aktivitātes, piemēram, ziemas spēkavīru kauss, kas būs pirmās šāda veida sacensības Latvijā.