Jānis Horeliks ar Andra Dambja projektētu un Ogrē būvētu “eletroraķeti” centīsies iekarot leģendāro Pikes peak virsotni

Pazīstamais autosportists Jānis Horeliks ar konstruktora Andra Dambja projektētu un “Ogres Servisa centrā” (OSC) būvētu elektriskas piedziņas prototipu “eO PP001” jūnijā startēs leģendārajās Pikes peak sacīsktēs, kas šogad jau 91.reizi norisināsies Kolorado štatā, ASV.

Šogad nebūs pirmā reize, kad Pikes peak sacensībās startēs elektroauto, taču uzvarēt ar šādas piedziņas auto nevienam vēl nekad nav izdevies. OSC neslēpj, ka mērķis pārsteigt pasauli ar uzvaru var tikt piepildīts tikai ar veiksmes klātbūtni, taču mašīnas konstruktors Andris Dambis uzskata, ka tehniski “eO PP001” uz ko tādu būs spējīgs. Galvenais trūkums komandai esot pieredzes trūkums šādās sacensībās.

Elektroauto trumpis  slēpjas apstāklī, ka, atšķirībā no iekšdedzes dzinējiem, elektromotori nezaudē jaudu retinātā gaisā, kāds ir Pikes peak distances augšdaļā.

Dažādos medijos jau ziņots, ka šogad 20 kilometru garo distanci, kam finišs ir Paikspīkas kalnā 4300 m ausgstumā virs jūras līmeņa, piedalīsies arī deviņkārtējais pasaules čempions rallijā Sebastjens Lēbs ar speciāli būvētu “Peugeot 208” pilnpiedziņas prototipu.

“eO PP001” ir būvēts pēc līdzīgas shēmas kā autosporta pasaules atpazīstamību iekarojušie tuksnešu sacīkšu “OSCar” – konstrukcijas pamatā ir nesošais cauruļu rāmis, kurā stiprinās visi agregāti. Virsbūve veidota no oglekļa šķiedras un tā ir izgatavota Dānijā. Četru elektromotoru (katram ritenim savs) kopējā jauda būs 400 kW.

Atgādināsim, ka iepriekš “OSC” tika uzprojektēts, izgatavots un sacensībās Latīņamerikā, pēc tam Krievijā un Āfrikā pārbaudīts elektriskas piedziņas sporta hibrīdauto prototips “OSCar eO”, bet “eO PP001” būs absolūts elektroauto.

Jau maijā tiks uzsākta “eO PP001” intensīva izmēģināšana, bet jau jūnija sākumā komanda dosies uz ASV. Sacensībām tiešsaitē būs iespēja sekot interneta vietnē “ppihc.com” un “redbull.tv”, kā arī notikumus atspoguļos LTV7 raidījums “Tavs Auto”.