Jāri Ketomā pārliecinoši nosargā uzvaru „Rally Liepāja-Ventspils”, LRČ 2.posmā uzvar Jānis Feldmanis

Rally Liepaja-Venstpils 2.diena-Dace Janova 02

Eiropas rallija čempionāta 2.posmā „Rally Liepāja-Ventspils” trešo dienu kā līderis uzsāka pazīstamais somu rallists Jāri Ketomā pārī ar Kaju Lindstrēmu. Viņiem atlikušajos sešos ātrumposmos izdevās uzvaru nosargāt. Tikmēr Latvijas čempionāta 2.posmā uzvaru guva Jānis Feldmanis/Anrijs Jesse.

Piecos no sešiem svētdienas ātrumposmiem pirmās trīs vietas sadalīja Ketomā/Lindstrēms (Ford Fiesta RRC S2000), otrās kopvērtējuma pozīcijas turētāji – īru braucēji Kreigs Brīns/Deivs Moinihans (Peugeot 207 S2000) un Čehijas rallisti Jans Černijs/Pavels Kohots (Škoda Fabia S2000).

Pirmajos trijos un piektajā turklāt iepriekš nosauktajā nemainīgā secībā, kas, protams, bija izdevīga Ketomā, kurš tādējādi tikai palielināja savu pērsvaru pār Brīnu kopvērtējumā un beigās uzvarēja ar 31 sekundes pārsvaru. Ne tik labi svētdien veicās krieviem Aleksejam Lukjaņukam/Aleksejam Arnautovam (Mitsubishi Lancer Evo X N4), kuri otrās dienas gaitā no trešās vietas izspieda francūžus Fransuā Delekūru/Dominiku Saviņjoni (Peugeot 207 S2000). Jau pēc svētdienas otrā ātrumposma viņi pārsistas riepas dēļ savu trešo kopvērtējuma pozīciju atdeva atpakaļ pazīstamajam pasaules rallija veterānam Delekūram.

Lukjaņuka nedienas ar to nebeidzās un 14.ātrumposmā viņa auto nevarīgs palika trases malā – motora defekts. Tādējādi Delekūram sīvi cīnīties par pjedestālu vairs nenācās, jo čehs Černijs, neskatoties uz ļoti labu sniegumu, pārāk daudz bija zaudējis pirmajās divās rallija dienās. Pēdējā ātrumposmā Ventspilī, kas vairs neko būtisku neizšķīra, līderi visticamāk gāzes pedāli vairs „nespieda līdz galam” un tajā uzvaru guva tieši Černijs/Kohots, bet otro rezultātu uzrādīja mūsu Raimonds Kisiels/Arnis Ronis (Mini JCW RRC S2000), kuri arī bija labākie kopvērtējumā no ERČ ieskaitē startējušajiem Latvijas pārstāvjiem.

Savukārt cīņa LRČ 2.posma ieskaitē bija krietni raibāka.

Pie uzvarām sešos ātrumposmos paspēja tikt piecas ekipažas. Ātrumposmu secībā šādas – Krievijas pārstāvji Vasilijs Grjazins/Dmitrijs Čumaks (Mitsubishi Lancer Evo IX N4); igauņi Timmu Korge/Erki Pints (Mitsubishi Lancer Evo IX N4); mūsu Jānis Feldmanis/Anrijs Jesse (Mitsubishi Lancer Evo X R4); jau minētie Aleksejs Lukjaņuks/Aleksejs Arnautovs (Mitsubishi Lancer Evo X N4); vēlreiz Feldmanis/Jesse un visbeidot Kisiels/Ronis.

Lukjaņuks kā minēts iepriekš izstājās piektajā ātrumpsomā un šāds pat liktenis vēl ātrāk piemeklēja Korgi – arī auto dzinēja defekts. Pēc neveiksmes sestdien auto bija saremontēts un uz starta atkal stājās Jānis Vorobjovs/Guntars Zicāns (Mitsubishi Lancer Evo X N4), taču kaut kas viņiem galīgi nevedās, jo šie potenciāli spēcīgie braucēji arī LRČ 2.posmā faktiski cieta neveiksmi. Labākais uz ko viņi bija spējīgi bija viens ceturtais rezultāts ātrumposmā, bet sacensību beigas Vorobjovs jau vienkārši noripināja, mirgojot avārijas signāliem.

Rezultātā divu ātrumpsomu uzvarētāji Feldmanis/Jesse izcīnīja uzvaru, otrās vietas ieguvējus Grjazinu/Čumaku apsteidzot par 17,5 sekundēm. Trešo gada pjedestāla vietu ieņēma Mārtiņš Svilis/Ivo Pūķis (Mitsubishi Lancer Evo VIII A+), no līdera atpaliekot 53,7 sekundes.