Jau šīs nedēļas nogalē virkne pasaulslavenu braucēju sacentīsies Biķernieku trasē

reinis-nitiss-world-rx_france-06-800

Sestdien un svētdien, 1.-2. oktobrī, CSDD Biķernieku kompleksajā sporta bāzē Rīgā pirmo reizi Latvijas autosporta vēsturē norisināsies pasaules mēroga sacensības – FIA pasaules rallijkrosa čempionāta desmitais posms Neste World RX of Latvia. Sacensībās piedalīsies 78 autobraucēji – tajā skaitā arī četri piloti, kuri startēs ar Latvijas Automobiļu federācijas izsniegtu licenci – Reinis Nitišs un Jānis Baumanis (Supercar), kā arī Mārtiņš Lapiņš un Vasilijs Grjazins (RX Lites).

Kā zināms, lielu tiesu pateicoties Reinim Nitišam, kurš par spīti salīdzinoši neveiksmīgajai šī gada sezonai pieder rallijkrosa pasaules elitei, kā arī Jānim Baumanim, kurš pēc Eiropas čempiona titula izcīnīšanas Super1600 klasē pērn, šogad stabili iekļāvies šī autosporta veida prestižākajā seriālā, Latvija var uzņemt pasaules čempionāta posmu.

Uzreiz jāteic, ka, piemēram, salīdzinājumā ar Eiropas rallija čempionāta Latvijas posmu, ko arvien izlaiž virkne spēcīgi čempionāta dalībnieki, uz rallijkrosa sacensībām Rīgā būs ieradies viss pasaules čempionāta braucēju zieds. Var piebilst, ka

Latvijas posms ir vienīgais, kas tiek aizvadīts kādā no Austrumeiropas valstīm.

“Novēlu izbaudīt FIA pasaules rallijkrosa čempionāta norisi tepat Latvijā, kad pasaules zvaigznes brauc pie mums, nevis mums ir jādodas tās vērot vairāku simtu kilometru attālumā,” teic sacensību galvenais organizētājs, RA Events direktors Raimonds Strokšs.

Biķernieku sporta bāzēs kompleksā izveidotā rallijkrosa trase

Biķernieku sporta bāzēs kompleksā izveidotā rallijkrosa trase

Tātad – Pasaules un Eiropas čempionātu ieskaitē kopumā uz starta stāsies 49 dalībnieki ar Supercar klases mašīnām. Viņu vidū dzīvā leģenda norvēģis Peters Solbergs, kurš savam klasiskajā rallijā iegūtajam pasaules čempiona titulam (2003.gadā) divās iepriekšējās sezonās spējis pievienot divus līdzīga svara titulus rallijkrosā. Peters nepārprotami vēlas arī trešo, bet tieši pirms Latvijas posma viņu kopvērtējumā par 10 punktiem apsteigusi cita autosporta zvaigzne – zviedrs Matiass Ekstroms. Viņš ir divkārtējs Eiropas vadošā šosejas čempionāta DTM uzvarētājs un ar lielāko prieku noplūktu vēl prestižākos pasaules čempiona laurus rallijkrosā. Ekstroms nupat Barselonā guva jau ceturto uzvaru šogad, kamēr Solberga kontā ir tikai viena – no paša pirmā posma aprīlī Portugālē.

Rīgā startēs arī vēsturē tituliem visbagātākais WRC rallija čempions francūzis Sebastjens Lēbs. Viņš tikai šogad tā īsti pievērsās rallijkrosam un pašlaik, no līdera atpaliekot par 50 punktiem, ieņem piekto pozīciju.

Rīgā būs arī atraktīvais amerikānis Kens Bloks, kurš vairāk gan zināns kā šovmens un delveris, taču šogad pierādījis, ka var pakāpties uz goda pjedestāla arī īstās rallijkrosa sacīkstēs, turklāt ļoti nopietnā konkurentu kompānijā.

Īpašus komentārus neprasa arī pazīstamais itāliešu klasiskā rallija pilots Džidži Galli, kuram gan nav skaļu titulu, bet viņš tik un tā ir ļoti populārs sacīkšu braucējs. Galli Rīgā būs tikai otrais starts rallijkrosa čempionātā. Pirmais bija pirms diviem gadiem. Galli startēs ar jaunu „Kia Rio” Supercar mašīnu. Pie labi pazīstamiem rallistiem, kuri Rīgā brauks rallijkrosa trasē, jāpieskaita arī brits Gajs Vilkss. Pēdējā komandas biedrs vienībā JRM Racing turklāt būs ne viens citas kā Laiamu Doranu aizstājušais francūzis Žirlēns Šišerī – četrkārtējs pasaules čempions kalnu slēpošanā un agrākais Dakaras rallijreidu zvaigzne BMW X-Raid komandas sastāvā.

Pats par sevi saprotams, ka Rīgā būs viss vadošais pasaules pēdējo gadu rallijkrosa braucēju sastāvs. Vairumam no viņiem nav tik skaļas reputācijas kā dažām iepriekš pieminētajām slavenībām, taču tieši viņi ir nopietnākie Solberga, Ekstroma un Lēba konkurenti. Starp viņiem Andreass Bakerūds, Johans Kristofersons, Tomass Heikinens, Timijs Hansens un citi. Tostarp pašmāju rallijkrosa līderi Reinis Nitišs un Jānis Baumanis.

Protams, uz starta stāsies arī Eiropas čempionāta un RX Lites kausa izcīņas vadošie dalībnieki. Notikumi Biķernieku trasē solās būt ārkārtīgi interesanti…