Jaunie Latvijas rallija talanti mēģinās pietuvoties pasaules rallija čempionātam

Marcis Kenevs OK kartes Akademija

Divi „OKartes Autosporta Akadēmijas” rallija komandas dalībnieki – šī gada Latvijas čempions R2 klasē Ralfs Sirmacis un Latvijas junioru kausa ieguvējs Mārcis Ķenavs – nākamnedēļ dosies uz Angliju, kur startēs ikgadējās “Fiesta Sporting Trophy Shootout” sacensībās. Sacensību galvenā balva – gada kontrakts ar kompāniju “M-Sport”, kas pēdējos 16 gadus gatavojusi “Ford” automašīnas startam pasaules rallija čempionātā.

“Fiesta Sporting Trophy Shootout” sacensībās piedalīsies ap 15 jaunajiem talantiem no visas pasaules. Viņi visi šogad startējuši dažādās valstīs ar “Ford Fiesta” R2 automašīnām.

No Baltijas valstīm ir aicināti trīs dalībnieki – bez Sirmača un Ķenava uz Angliju dosies arī lietuvietis Edvinas Rudaitis,

kurš ar “Fiesta” R2 startē Lietuvā.

“FST Shootout” risināsies divas dienas. Trešdien, 5.decembrī, sportistus gaidīs mediju, fiziskais un psiholoģiskais tests. Fiziskajā testā jauniešiem būs jāpierāda spēks un izturība trenažieru zālē, turklāt daži vingrinājumi būs jāveic autosporta ekipējumā – ar ķiveri galvā un sprandas aizsargu HANS uz kakla. Mediju tests Latvijas sportistiem ir jau zināms pārbaudījums – gan Mārcis, gan Ralfs tieši tādu ir izturējuši 2011.gada „OKartes Autosporta Akadēmijas” atlases sacensībās. Psiholoģiskais tests gan visiem būs jaunums. Ar 25 jautājumu palīdzību tiks noskaidrots, vai jaunieša psiholoģiskais profils vispār atbilst autosportistam.

Tomēr galvenā, protams, būs sacensību otrā diena. Ceturtdien, 6.decembrī, jaunieši sacentīsies Kārlailas lidostā, trīs reizes veicot četrus kilometrus garu ātrumposmu. Tas risināsies pa netīra vai pat pussagruvuša asfalta segumu. Visi sportisti brauks ar identiskām “Ford Fiesta” R2 automašīnām, kuras piegādās kompānija “M-Sport” un kuras būs aprīkotas ar “Pirelli” grunts riepām.

Pēc divu dienu testiem pieci labākie “FST Shootout” dalībnieki tiks uzaicināti uz individuālām pārrunām ar “M-Sport” komandas vadītāju Malkomu Vilsonu, kurš izvēlēsies uzvarētāju. Uzvarētājs saņems gada kontraktu ar “M-Sport”, kas ietver algu, dzīvošanas izdevumus, dienesta auto, kā arī braucienus uz visiem Eiropā notiekošajiem pasaules rallija čempionāta posmiem kā komandas palīgam.