Jonasam ceturtā vieta arī Francijas GP

MXGPstartSat_MXGP_3_BRA_2014

Aizvadītajā nedēļas nogalē notikušajā motokrosa pasaules čempionāta astotajā posmā, kas norisinājās Francijas mazpilsētiņas Vilāras pievārtē, mūsu jaunā cerība Pauls Jonass MX2 klasē izcīnīja ceturto vietu, bet Roberts Justs ierindojās vienpadsmitajā pozīcijā.

Kā ziņo aģentūra „LETA”, pirmo braucienu sekmīgāk iesāka Justs, kurš pēc pirmā apļa bija pat ceturtajā pozīcijā, tikmēr Jonass nebija atrodams labāko desmitniekā. Sacensību turpinājumā gan Roberts nespēja turēt līderu uzdoto tempu, turpretim Pauls pamazām uzlaboja savu sniegumu.

Pēc desmitā apļa Jonass bija jau septītais, bet Justs – nokritis uz devīto vietu, kuru arī noturēja līdz brauciena finišam. Savukārt Jonass vienubrīd iemanījās pakāpties uz piekto vietu, taču pēdējos apļos divas pozīcijas atkal zaudēja.

Guillod-Herlings-Jonass

Par brauciena uzvarētāju kļuva Jonasa komandas biedrs Džefrijs Herlings no Nīderlandes. Otrajā vietā ierindojās šveicietis Valentīns Gijo, bet trešais bija francūzis Žordi Tiksērs.

Otro braucienu Jonass iesāka kā trešais,

taču līdz finišam savu pozīciju nosargāt nespēja, palaižot garām slovēnis Timu Gajseru. Savukārt Justs, kurš pirmo apli noslēdza 16., finišu sasniedza 14. vietā.

Arī otrajā braucienā triumfēja Herlings, bet otrais finišēja jau pieminētais Gajsers, kurš sacīkšu pēdējos apļos apsteidza Tiksēru.

cairoli-ktm-scrub-racing-mxgp-spain-2015

Līdz ar diviem panākumiem, posmā ar 50 punktiem uzvarēja Herlingss, turpmākajās vietās atstādams Gajseru un Tiksēru (abiem pa 40 punktiem), savukārt ceturto pozīciju ar 32 punktiem ieņēma Jonass. Roberts Justs ar 18 punktiem ierindojās attiecīgi 11. vietā.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc septiņiem posmiem pārliecinošs līderis ar 358 punktiem ir Herlings. Viņam ar 246 punktiem seko Gijo. Pauls Jonass pašlaik no Gijo atpaliek vairs tikai par vienu punktu un atrodas trešajā pozīcijā. Tikmēr Justs ar 97 punktiem kopvērtējumā saglabājis 15. pozīciju.