Jonasam gan pirmā uzvara, gan kritieni Pasaules čempionāta posmā MX2 klasē

Jonass_MXGP_2015_akrapovic.com

Pauls Jonass svētdien, 13.septembrī Meksikā aizvadītajā pasaules čempionāta 17.posmā MX2 klasē uzvarēja pirmajā braucienā, gūstot savu pirmo šādu panākumu karjerā. Diemžēl otrajā braucienā viņš piedzīvoja smagu kritienu, kas attālināja no izredzēm šogad kļūt par čempionu.

Atgādināsim, ka Jonass šogad pārstāv KTM rūpnīcas komandu “Red Bull KTM Factory Racing”.

Pirmo braucienu Pauls aizvadīja ļoti pārliecinoši un tuvāko konkurentu Maksu Enstiju no Lielbritānijas finišā apsteidza par nepilnām piecām sekundēm.

Savukārt galvenais konkurents kopvērtējumā slovēnis Tims Gajsers piedzīvoja kritienu un tikai finišēja piektais.

otrajā braucienā Jonass jau pirmajā līkumā krita, taču spēja turpināt braucienu un saglabāja vietu līderu grupā. Diemžēl drīz vien Jonass tramplīnā piedzīvoja nākamo, turklāt daudz smagāku kritienu, pēc kura nācās braucienu turpināt no pēdējās pozīcijas. Līdz brauciena beigām Jonass spēja pakapties vien līdz 13.vietai. Latvietim par labu izrādījās apstaklis, ka šajā braucienā startēja tikai 16 sportisti, kas viņam ļāva tikt pie vairāk punktiem.

Nepaveicās otrajā braucienā arī Enstijam, kurš finišēja 11.vietā, bet galvenais konkurents Gajsers ierindojās 2.vietā, uzvaru svinot amerikānim Tomasam Konvingtonam.

Uzvaru divu braucienu summā Meksikā svinēja Konvingtons (43 punkti) Gajsers šoreiz sakrāja 38 punktus, bet Jonasa kontā 33 punkti un ceturtā vieta posma kopvērtējumā.

Līdera pozīciju Pasaules čempionāta kopvērtējumā nostiprināja Gajsers (556 punkti), bet Jonass tagad viņam zaudē 18 punktus – par pieciem vairāk nekā pirms Meksikas posma. Trešajā vietā ierindojas Enstijs (506 punkti), Piebildīsim, ka līdz sezonas beigām atlicis tikai viens posms jeb divi braucieni.

Otrs Latvijas pārstāvis šinī klasē Roberts Justs no “HSF Logistics” komandas, kā zināms, pēc traumas gūšanas 14.posmā vairs šogad startus čempionātā neturpina. Pirmajos trīspadsmit šīs sezonas posmos viņš bija guvis punktus visos braucienos un ar 181 punktu joprojām ieņem 17.vietu.