Jaunais un talantīgais latviešu motobraucējs Pauls Jonass svētdien Argentīnā notiekošajā motokrosa pasaules čempionāta 3. posmā MX2 klasē izcīnīja otro vietu, tik spožu panākumu šosezon gūstot jau otro reizi.
Kā vēsta aģentūra „LETA”, pirmajā braucienā Jonass finišēja otrais, savukārt otrajā ieguva trešo vietu.
Pirmā brauciena sākumā sadursmē iekļuva Jonasa komandas biedrs no KTM rūpnīcas komandas “Red Bull KTM Factory Racing” un šīs sezonas līderis Džefrijs Herlings no Nīderlandes, izstājoties no sacensībām. Jaunais latviešu censonis pēc starta bija vien astotais, tomēr ātri aizcīnījās līdz otrajai pozīcijai, pēc tam apsteidzot arī francūzi Dilanu Ferandisu. Uz laiku Jonass izvirzījās vadībā, taču drīz vien Ferandiss viņu atkal apdzina, gūstot uzvaru.
Jonass finišēja otrais, septiņas sekundes atpaliekot no uzvarētāja.
Tikmēr vēl viens latviešu braucējs Roberts Justs no “HSF Logistics” komandas šajā braucienā ieņēma 18. vietu, Ferandisam zaudējot minūti un 26 sekundes. Viņš šajā posmā startēja, neskatoties uz kājas traumu.
Otrajā braucienā Herlings un Jonass pēc starta aizbrauca pirmajās divās vietās,
bet Ferandisu distances sākumā piemeklēja vairākas problēmas, un līdz trešajai pozīcijai viņš aizcīnījās vien distances vidū. Pēc tam francūzis pietuvojās Jonasam un trīs ar pusi minūtes pirms brauciena beigām viņu arī apsteidza.
Uzvaru izcīnīja Herlings. 20 sekundes aiz viņa finišā ieradās Ferandiss, kuram pēc četrām sekundēm sekoja Jonass. Tikmēr Justs otro braucienu noslēdza 15. vietā, uzvarētājam zaudējot minūti un 46 sekundes.
Līdz ar to Argentīnas posmā ar 47 punktiem uzvarēja Ferandiss – viņš tik spožu panākumu guvis pirmoreiz karjerā –, bet Jonass ar 42 punktiem nopelnīja otro vietu.
Atgādināsim, ka sezonas pirmajā posmā Katarā Jonass bija sestais, bet pēc tam Taizemē izcīnīja jau otro vietu. MX2 klases pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc trīs posmiem pa 125 punktiem ir pirmajos divos etapos uzvarējušajam Herlingam un Fernandisam, bet trešajā pozīcijā ar 112 punktiem atrodas Jonass. Tikmēr Justs ar 34 punktiem kopvērtējumā šobrīd ieņem 17. pozīciju.
Pasaules čempionātā šosezon plānoti 18 posmi, turklāt 12. jūlijā prestižā motokrosa seriāla sacensības plānotas Ķeguma trasē Latvijā.
Patagonijas GP izcīņas (MX2 klases) rezultāti
1. brauciens:
- Dilans Ferandiss (Francija, „Monster Energy Kawasaki Racing Team”) 34:43,016
- Pauls Jonass (Latvija, „Red Bull KTM Factory Racing”) +7,336
- Makss Anstijs (Lielbritānija, „Monster Energy DRT Kawasaki”) +12,925
- Žuljens Lībers (Beļģija, „Standing Construct Yamaha Yamalube”) +15,607
- Džeremijs Sīvers (Šveice, „Rockstar Energy Suzuki Europe Motocross”) +21,082
- Valentīns Gijo (Šveice, „Standing Construct Yamaha Yamalube”) +24,902
- Tomass Kovingtons (ASV, „Monster Energy Kawasaki Racing Team”) +31,438
- Benuā Paturels (Francija, „Kemea Yamaha Yamalube”) +41,086
- Brents van Doninks (Beļģija, „Kemea Yamaha Yamalube”) +42,377
- Aleksandrs Tonkovs (Krievija, „Wilvo Nestaan Husqvarna Factory Racing”) +57,878
2. brauciens:
- Džefrijs Herlings (Nīderlande, „Red Bull KTM Factory Racing”) 35:11,306
- Ferandiss +20,038
- Jonass +24,398
- Tims Gajsers (Slovēnija, „Honda Gariboldi”) +27,742
- Sīvers +37,316
- Tonkovs +46.746
- Kovingtons +46.357
- Braiens Bogers (Nīderlande, „HSF Logistics KTM Motorsport Team”) +56,125
- Ivo Montičelli (Itālija, „Marchetti Racing Team KTM”) +1:07,365
- Jenss Getemans (Beļģija, „JTECH Honda”) +1:19,673