„Kalnamuižā” uzvaru izcīna Ķenavs/Cimdiņš

Kalnamuzha_1

Rallijsprintā „Kalnamuiža”, kas sestdien (10.05.) norisinājās Skrundas novada Sieksātes apkaimē spraigā sacīkstē uzvaru izcīnīja Mārcis Ķenavs ar Gati Cimdiņu.

Jau sacensību sākumā izveidojās līderu trio – Jānis Berķis, Mārcis Ķenavs, Edijs Bergmanis, –, un starp šiem sportistiem visas dienas garumā noritēja sīksta spēkošanās par sekundes desmitdaļām. Ķenavs, kuram šīs bija pirmās sacīkstes ar pilnpiedziņas automašīnu, uzvarēja piecos no astoņiem ātrumposmiem, bet sacensību finišā viņš savu tuvāko sekotāju, t.i., Berķi apsteidza par 1,09 sekundēm. Jānis gan vēl nopelnīja arī piecu sekunžu sods par ātruma slāpētāja notriekšanu, tomēr saglabāja nopelnīto 2. vietu. Bergmanis pēdējos trīs posmos bija nedaudz lēnāks un finišā samierinājās ar 3. vietu, uzvarētājam zaudējot 32 sekundes. Visas trīs ekipāžas startēja «4WD Open» ieskaitē.

„Pirmajā ātrumposmā bija neliels satraukums, taču sacensības bija labas. Ja iemācās labi braukt, tad ar pilnpiedziņu braukt ir vieglāk,” pēc finiša atzinās Ķenavs.

Līdzjutēju gaidītajā duelī starp Jāni Vorobjovu un Andi Neikšānu ātrākais trasē bija Vorobjovs,

kurš beigās savu konkurentu apsteidza par aptuveni 40 sekundēm. Šoreiz gan abi Latvijas rallija čempioni sacensībās startēja ar aizmugures piedziņas „BMW” markas mašīnām.

Priekšpiedziņas automašīnu kategorijā ātrākie bija Emīls Blūms un Reinis Vilsons, „4WD” ieskaitē uzvaru izcīnīja Ints Jeršovs/Gintu Bērze, bet „1600’ ieskaitē laurus plūca Jānis Cielēns/Salvi Rambols. „Classic” kausa pirmajās sacensībās uzvarēja Zigurds Kalniņš un Renāru Salaks.

Kopumā rallijsprintā „Kalnamuiža 2014” startēja 70 ekipāžas. Sportistiem bija jāveic rallija līdzjutējiem labi zināmie Kalvenes, Marijas muižas un Podnieku ātrumposmi. Ātrumsacensību kopējais garums sasniedza 48,2 kilometrus.