Nitišs Kanādas posmā – ceturtais

Nitiss Kanada 02

Sestdien, 9.augustā Kanādā ar rallija eksčempiona norvēģa Petera Solberga triumfu noslēdzās Monster Energy rallijkrosa pasaules čempionāta septītais posms. Jēkabpilietis Reinis Nitišs to noslēdza ceturtajā vietā, lai gan sākotnēji neiekļuva pat pusfinālā.

Rallijkrosa pasaules čempionāts pirmo reizi tika rīkots ārpus Eiropas – Truā Rivjēras trasē Kanādā. Saulainās debesis un vasarīgie laika apstākļi bija kā radītī, lai vairāk kā 30 tūkstoši skatītāji klātienē varētu izbaudīt sacensības. Atšķirībā no iepriekš notikušajiem posmiem Eiropā, Kanāzdas sacensībām bija nedaudz citāds formāts – visi braucieni norisinājās vienas dienas laikā.

Treniņbraucienos, parādot labu tempu, Nitišs sasniedza piekto ātrāko laiku. Taču

sekojošās četrās kvalifikācijas kārtās, Reinim nācās piedzīvot vairāk vilšanos nekā prieku –

trijos braucienos no četriem mūsu sportistam gadījās pārsist savas automašīnas riepas, kas latvietim liedza pacīnīties par augstvērtīgu rezulātu. Kvalifikācijas kārtās divreiz tika uzrādīts 16.ātrākais laiks, vienreiz trīspadsmitais, bet vienīgajā braucienā, kurā visi riteņi palika veseli, Nitišs uzrādīja savai meistarībai atbilstošu ceturto ātrāko laiku. Tikmēr Solbergs bija stabili labākais, uzvarot trijos no četriem braucieniem.

Nitiss Kanada 01

Kopsummā pēc visu kvalifikācijas kārtu veikšanas, Nitišam nepierasti zema 13.vieta. Šāds rezultāts latvietim vietu pusfinālā nedeva, taču palika cerības pusfinālā iekļūt kā pirmajam rezervistam, aizvietojot kādu no konkurentiem, gadījumā, ja kāds no sportistiem nevarētu startēt pusfinālā. Šāda izdevība tiešām radās, kad no sacensībām izstājās somu sportists Joni Vimans.

Vimans, kurš šajā posmā startēja Nitiša un Andreasa Bakeruda „Olsbergs MSE” sastāvā, priekšbraucienos bija uzrādījis 4-to rezultātu – augstāku nekā abi komandas biedri (Bekerudam 6.vieta). Taču komanda izspēlēja stratēģisku gājienu par labu savam vadošajam pilotam. Viņi no pusfināla starta atsauca Joni Vīmanu, kuram šī bija tikai pārbaudes sacīkste, faktiski atdodot viņa vietu Nitišam, kurš cīnās par augstu vietu sacīkšu seriāla kopvērtējumā.

Vēlāk izrādījās, ka Vimana ‘upurēšana’ attaisnojās.

Starts pusfinālā Reinim padevās veiksmīgs un arī brauciena turpinājumā šo izdevību realizēt nekas īpašs netraucēja un viņš finišā izcīnīja trešo vietu, kas ļāva kvalificēties arī finālam. Šo braucienu uzvarēja Antons Marklunds, bet otrais palika Patriks Karpenters. Otrajā pusfinālā Uzvarēja Solbergs, aiz sevis atstājot Timuru Timerzjanovu un Tomasu Heikinenu.

Finālbraucienā Nitišs startēja no pēdējās starta pozīcijas, savlaicīgi veica džokera apli un brauciena laikā pakāpās par divām vietām, tostarp apsteidzot komandas biedru Bakerudu un finišu sasniedzot ceturtais,

“Šī bija neticama diena! Pirmo reizi karjerā pārsitu riteni. Pie tam, izdarīju to trīs reizes – šādas neveiksmju sērijas dēļ esmu ieguvis jaunu pieredzi, kas lieti noderēs nākotnē. Šodien pierādījām, ka pat šādās situācijās nedrīkst nokārt galvu un ir jācīnās līdz galam. Apzinos, ka ceturtā vieta šādās sacensībās ir izcils rezultāts, tomēr es vēlos būt starp ātrākajiem un atkal kāpt uz goda pjedestāla,” pēc posma Kanādā sacīja Reinis Nitišs.

Kanādā Nitišs ieguva 11 punktus, tādējādi palielinot savu punktu summu līdz 133, kas ļauj ierindoties kopvērtējuma trešajā vietā. Līderpozīcijā ar 155 atrodas Peters Solbergs, bet uz otro vietu, apsteidzot mūsu Reini, šobrīd pakāpās Tomas Heikinens ar 135 punktiem.

Rallijkrosa pasaules čempionāta 7. posma rezultāti

  1. Peters Solbergs (Norvēģija, „Citroen DS3”) 5:22,550
  2. Antons Marklunds (Zviedrija, „VW Polo”) +3,333
  3. Timurs Timirzjanovs (Krievija, „Peugeot 208”) +4,614
  4. Reinis Nitišs (Latvija, „Ford Fiesta”) +5,141
  5. Tomass Heikinens (Somija, „VW Polo”) +6,843
  6. Patriks Karpenters (Kanāda, „VW Polo”) +1 aplis