Kens Bloks uz šovu “Gymkhana GRiD” uzaicinājis arī Reini Nitišu

Gymkhana GRiD_ MONSTERENERGY.COM 01

Rallijkrosa braucējs Reinis Nitišs piedalīsies slavenā amerikāņu autosportista un šovmeņa Kena Bloka rīkoto auto sacensību Gymkhana GRiD finālposmā, kas no 30. oktobra līdz 1. novembrim norisināsies Madridē, Spānijā. Nitišam šīs būs pirmās šāda veida sacīkstes viņa karjerā, un tajās viņš startēs pilnpiedziņas automašīnu klasē.

Gymkhana GRiD piedalās Kena Bloka aicināti, pasaules atpazīstamību guvuši, dažādu autosporta veidu (drifta, rallija, rallijkrosa u.c.) profesionāļi. Sacīkšu formāts paredz, ka dalībnieki, viens pret vienu, startē divās spoguļattēlā izveidotās trasēs, cenšoties apbraukt trasē izvietotos šķēršļus ātrāk par sāncensi. Jēkabpilietis Nitišs sacensību finālposmā startēs pilnpiedziņas automašīnu ieskaites klasē un brauks ar rallija komandas ASRT sagatavotu “Mitsubishi Lancer Evolution X”.

“Pasaules rallijkrosa čempionāta posmā Francijā man izdevās pārmīt dažus vārdus ar Kenu Bloku un sarunas laikā viņš ieminējās par iespēju man piedalīties šajās sacensībās. Šādu izdevību būtu grēks laist garām, tāpēc man ir liels prieks, ka ir izdevies apvienot nepieciešamos resursus, kā arī izbrīvēt laiku starp komandas treniņiem, lai šonedēļ varētu doties uz Madridi un startēt Gymkhana GRiD – sacensībās,” prieku par dalību sacensībās neslēpj Nitišs.

Jāatzīmē, ka Nitišs ir pirmais Latvijas pārstāvis, kurš piedalīsies šajā šovā kopā ar citām aktuālajām motorsporta zvaigznēm.

“Esmu vasarā veicis treniņus ar rallija auto un arī ASRT, kas nodrošinās sacensību automašīnu, ir pieredze, kas gūta līdzīgās sacensībās Krievijā. Būs maz laika apgūt Evo vadāmību, taču centīsimies treniņbraucieniem atvēlēto laiku izmantot pēc iespējas produktīvāk. Šī pieredze, kad tik īsā laikā jāapgūst, kas pilnīgi jauns, būs man ļoti noderīga un varēšu to izmantot arī pasaules rallijkrosa čempionāta pēdējā posmā Argentīnā – arī tur man būs jāstartē pilnīgi jaunā trasē, un tieši spējai ātrāk par citiem apgūt trases elementus būs izšķiroša nozīme,” sacensību nozīmību novērtē Reinis Nitišs.

Gymkhana GRiD_ MONSTERENERGY.COM 02

“Man ir liels prieks, ka mazā Latvija ir spējusi tik tālu ‘izsisties’ un tādas pasaules mēroga zvaigznes kā Kens Bloks mūs aicina piedalīties savās sacensībās. Par iespēju piedalīties Gymkhana GRiD uzzināju vien pirms dažām dienām, kad man piezvanīja sens paziņa un Reiņa tēvs Aigars Nitišs. Ilgi nedomājot, piekritu palīdzēt, jo apzinos, cik lielas pūles un kāds darba apjoms ir ieguldīts, lai Reinis varētu startēt pasaules rallijkrosa čempionātā. Tāpēc man ir liels gandarījums, ka arī ASRT komanda spēj sniegt atbalstu un palīdzēt Reinim izmantot visas iespējas, lai vēlreiz atgādinātu par sevi un Latviju. Ļoti ceru, ka mums kopīgiem spēkiem izdosies panākt, ka Latvijā plaša popularitāte būs ne tikai basketbolam un hokejam, bet arī autosportam,” patriotiski noskaņots ir ASRT komandas vadītājs Ainārs Igaveņš.