Ketomā nostiprina vadību ERČ 2.posmā, bet Latvijas posma ieskaitē uzvar Krievijas pārstāvis Lukjaņuks

Rally Liepaja-Venstpils 2.diena-Dace Janova 02

„Rally Liepāja-Ventspils” otrās dienas noslēgumā visos trīs ātrumposmos savu pārākumu nodemonstrēja somu ekipāža Jāri Ketomā / Kajs Lindstrēms (Ford Fiesta RRC), tādējādi nostiprinot jau pēc 6.ātrumposma iegūto vadību kopvērtējumā. Latvijas čempionāta ieskaitē pirmās divas vietas ārzemniekiem.

Atgādinām, ka pēc 6.ātrumposma, iegūdams vadību, Ketomā tikai par vienu sekundi apsteidza mazliet pārsteidzošos pirmo piecu ātrumposmu triumfētājus no Īrijas – Kreigu Brīnu/Deividu Moinihanu. Arī 7.ātrumposmā (10,42 km) „Alsunga” Brīns no Ketomā atpalika tikai pussekundi, bet trešie bija krievu sportisti Aleksejs Lukjaņuks/Aleksejs Arnautovs (Mitsubishi Lancer EVO X) ar 2,2 sekunžu atpalicību no līdera.

Taču jau 8.ātrumpomā, otrreiz sestdien veicamajā 21,31 km garajā „Ēdole”, Ketomā „atņēma” Brīnam 5,5 sekundes, turklāt īru apsteidza arī Lukjaņuks. Tādējādi krievs kopvērtējumā izspieda no vadošo trijnieka francūžus Fransuā Delekūru / Dominiku Saviņjonu (Peugeot 207 S2000). Delekūrs jau kopš rallija sākuma sūdzas, ka priekš šī rallija viņa mašīnai esot pārāk „īsa” ātrumkārba, kas taisnēs neļaujot sasniegt tādus ātrumus, kā spēj vadošie sāncenši.

Arī sestdienas pēdējā, tikai 3,4 km garajā ātrumposmā, kas notika Ventspils pilsētā, uzvarēja Ketomā, bet Brīns atkal bija spiests samierināties ar trešo vietu, jo viņam priekšā aizbrauca arī ir čehs Jans Černijs (Škoda Fabia).

Pēc sacensību otrās dienas Jāri Ketomā pārsvars pār Kreigu Brīnu ir jau 12,1 sekunde, bet trešajā vietā esošais Aleksejs Lukjaņuks Brīnam zaudē mazliet vairāk nekā 50 sekundes. Ssavukārt Delekūru no trešās pozīcijas jau šķir tieši 14 sekundes. Labākie no Latvijas pārstāvjiem ERČ ieskaitē ir Raimonds Kisiels/Arnis Ronis (Mini JCW RRC) – viņiem 8.pozīcija un nepilnu trīs minūšu atpalicība no līdera.

Līdz ar 9.ātrumposma finišu noslēdzās Latvijas rallija čempionāta 1.posms. Pārliecinošu uzvaru izcīnīja arī LRČ ieskaitē startējošie krievi Aleksejs Lukjaņuks/Aleksejs Arnautovs.

Otrie arī ārzemnieki – igauņi Sims Plangi/ M.Sarapū (Mitsubishi Lancer Evo X) un tikai pēdējais uzvarētāju goda pjedestāla pakāpiens tika Latvijas braucējiem – Mārtiņam Svilim/Ivo Pūķim (Mitsubishi Lancer Evo VIII).

Faktiski jau mazliet ātrāki par Sviļa ekipāžu ātrumposmos ir bijuši Kisiels/Ronis, taču šī ekipāža vienā no ātrumposmiem pamanījusies kādā laika kontroles vietā saņemt 10 sekunžu sodu un beigās cīņā par trešo vietu 5,8 sekundes zaudēja.

Rīt Eiropas autorallija čempionāts (ERČ) turpināsies ar vēl sešiem ātrumposmiem, bet Latvijas rallija čempionāta ietvaros tādā pat distancē tiks noskaidroti jau otrā posma uzvarētāji.