Klāt šīs vasaras lielākie autošosejas svētki

Dzintara_apli_1

Šajā nedēļas nogalē, 23. un 24. augustā „Riga Summer Race” ietvaros tiks aizvadīts lielākais autošosejas notikums Baltijā, kas solās kļūt par īstiem autošosejas svētkiem, jo Biķernieku trasē pulcēsies 160 dalībnieki no 6 valstīm, kas ir jauns rekords sacīkšu trīs gadu pastāvēšanas laikā.

„Riga Summer Race” ietvaros braucēji aizvadīs Latvijas, Lietuvas un Igaunijas čempionātus, kā arī Baltijas čempionātu (Baltic touring car championship jeb BaTCC). Pirmo reizi „Riga Summer Race” paredzēts 555 km izturības brauciens. Sezonas pirmspēdējo posmu aizvadīs vēsturisko automašīnu seriāla „Dzintara Aplis” braucēji.

Visplašāk pārstāvētā ieskaites klase būs „Baltic Open”,

kur startēs arī leģendārā 80. gadu igauņu formulas zvaigzne Raivo Hjāls, kurš Biķerniekos nav braucis jau 23 gadus. Pasākumu pagodinājuši vēl vairāki autošosejā zināmi sportisti kā igaunis Tinu Sommers un somu sportists Mika Virtanens. Sacīkstēs piedalīsies arī daiļā dzimuma pārstāve – lietuviete Ernesta Globite –, kura sēdīsies pie stūres Latvijā neredzētam sacīkšu auto „Ginetta G50”.

Cita starpā divus braucienus aizvadīs arī unikālā „Legends” klase. Kopskaitā ar septiņām mašīnām savā starpā sacentīsies Somijas, Latvijas un Krievijas sportisti. Somiju pārstāvēs pieci braucēji. Viņu vidū arī šāgada čempions Johans Ahokas.

Dzintara_apli_2

Pasākuma pirmajā dienā, 23. augustā, tiks aizvadīti treniņi un kvalifikācijas, kā arī sacīkšu braucieni BaTCC 2. posma dalībniekiem. Pēcpusdienā starts tiks dots 555 km izturības sacīkstēm, kuru dalībniekiem būs jāveic 156 Biķernieku trases apļi.

Svētdien, 24. augustā, tiks aizvadīti braucieni visās BaTCC čempionāta ieskaites klasēs, kā arī „Dzintara Apļa” sacīkstes. Pavisam skatītājiem būs iespēja vērot 12 braucienus, kuros kopumā piedalīsies 105 sportisti.

Ieejas biļete uz abām dienām pieaugušajiem maksā 5 eiro. VIP biļetes cena (ar ieeju dalībnieku parkā) – 10 eiro. Biļetes varēs iegādāties pie ieejas Biķernieku trasē pasākuma dienās. Bērniem līdz 12 gadu vecumam, pensionāriem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām ieeja bez maksas. Ar sīkāku sacensību programmu skatītāji var iepazīties interneta mājaslapā www.rigasummerrace.lv.