Komandas taktiska kļūda uzdāvina uzvaru Rosbergam

Monaco F1 GP Auto Racing

F1 sezonas prestižākajā posmā – Monako “Grand Prix” – uzvaru izcīnījis “Mercedes” pilots Niko Rosbergs.

Tāpat kā četros no aizvadītajiem pieciem F1 pasaules čempionāta posmiem kvalifikācijā sarežģītajā Monako ielu trasē ātrākais atkal bija Luiss Hamiltons. Uzsācis sacīksti no pirmās starta vietas, “Mercedes” britu pilots pārliecinoši nosargāja savu līderpozīciju. Tikmēr pēcstarta burzmā sadursmē ar Fernando Alonso „Ferrari” mašīnas priekšdaļu sabojāja Niko Hulkenbergs, bet Felipem Masam ar pārplēstu riepu nācās doties neplānotā „pitstopā”, savukārt pēc pāris apļiem bremžu sistēmas defekta dēļ izstājās Pastors Maldonado.

Arī Hamiltons savai komandai pa radio ziņoja par bremžu problēmu, taču viņa ātrumu tas neiespaidoja. Gluži otrādi – sacīkšu gaitā viņam izdevās palielināt pārsvaru pār sekojošo Rosbergu līdz 11 sekundēm (45. aplī), kamēr tam nācās aizsargāties no Sebastjana Fetela uzbrukumu mēģinājumiem.

Vēlāk izstāties bija spiests Alonso, bet 65. aplī tobrīd salīdzinoši mierīgo sacīkšu gaitu intriģējošāku padarīja Maksa Verstapena avārija, pēc kuras trasē izbrauca drošības mašīna. Hamiltons pieņēma lēmumu doties boksos un atgriezās trasē ar jaunām riepām, taču tādējādi viņš nokļuva trešajā vietā. Desmit apļus pirms beigām, drošības mašīna atstāja trasi, priekšā bija tikuši Rosbergs un Fetels.

Hamiltonam it kā bija acīmredzamas priekšrocības ātruma ziņā,

un viņš tā vien lūkoja tikt garām Fetelam, taču vācietis viņam tādu iespēju nedeva.

Tikmēr Rosbergs palielinājis pārsvaru pār Fetelu, izcīnīja visai pārliecinošu uzvaru, svinot savu trešo zelta panākumu Monako trasē.

Rosberg_Monaco_2

Pēc sacīkšu noslēguma “Mercedes” komandas vadība atzina savu kļūdu, publiski atvainojoties Hamiltonam aplam izplānoto boksu apmeklējumu.

Monako GP rezultāti:

  1. Niko Rosbergs (Vācija, „Mercedes AMG”) 1.31:54,067
  2. Sebatjans Fetels (Vācija, „Ferrari”) +4,4
  3. Luiss Hamiltons (Lielbritānija, „Mercedes AMG”) +6,0
  4. Daņils Kvjats (Krievija, „Red Bull Racing-Renault”) +11,9
  5. Daniels Rikjardo (Austrālija, „Red Bull Racing-Renault”) +13,6
  6. Kimi Raikonens (Somija, „Ferrari”) +14,3
  7. Serhio Peress (Meksika, „Force India-Mercedes) +15,0
  8. Džensons Batons (Lielbritānija, „McLaren-Honda”) +16,0
  9. Felipe Nasrs (Brazīlija, „Sauber-Ferrari”) +23,6
  10. Karloss Sainss (Spānija, „Scuderia Toro Rosso-Renault”) +25,0