Konstantīns Calko izcīna dubultuzvaru „Radical Master Euroseries” Francijas posmā

Calko_Foto Oliver Read 01

Aizvadītās nedēļas nogalē, Francijā, Pola Rikāra trasē norisinājās otrais „Radical Masters Euroseries” posms, kurā uzvaru „Masters” klases abos braucienos izcīnīja latvietis Kontantīns Calko.

Sestdien, 27.aprīlī, lietus un miglas apstākļos tikai aizvadīti kvalifikācijas braucieni, kuros Konstantīns Calko izcīnīja otro un septīto starta pozīciju.

Pirmajā 50 minūšu sacīkšu braucienā, kas tika aizvadīts pa slapju trasi, Konstantīns triumfēja ļoti pārliecinoši,

esot vadībā visu sacīkšu laiku un tuvāko sekotāju brazīlieti Viktoru Koreau apsteidzot par vairāk kā 20 sekundēm. „Startā saskrējās pirmās un trešās starta vietas īpašnieki, kā rezultātā es izvirzījos vadībā un noturēju savu pārsvaru līdz pat finišam. Protams, esmu ļoti priecīgs – šī bija mana pirmā uzvara Masters klasē,” stāsta Konstantīns Calko.

Calko_Foto Oliver Read 02

Arī otrais brauciens svētdien norisinājās slapjā trasē. „Bijām uzlikuši jaunas lietus riepas, kuras sacīkšu pirmajā daļā centos iesildīt, tāpēc trešajā aplī sanāca izslīdēt no trases un pazaudēt vairākas pozīcijas, taču pēc pitstopa sāku lēnām kāpt uz augšu”, stāsta Konstantīns.

Pēc tam, kad avārijas rezultātā trasē izbrauca drošības mašīna, Konstantīns Calko jau atradās ceturtajā pozīcijā un viņam tieši priekšā bija brazīlietis Viktors Korea. Konstantīnam veicot apdzīšanas manevru, abi dalībnieki saskrējās, kā rezultātā Calko izslīdēja no trases un atkrita uz sesto pozīciju. Taču jau pēc pāris apļiem viņš atradās trešajā pozīcijā, aiz sacīkšu līderiem, kurus apdzina vienā līkumā un finišēja ar 10 sekunžu pārsvaru. Otro vietu šajās sacīkstēs izcīnīja braucēju komanda no Lielbritānijas – Tonijs Velss/Džeimss Litldžons. Konstantīna Calko tuvākais sekotājs kopvērtējumā – Viktors Korea otrajā braucienā finišēja septītais.

Calko_Foto Oliver Read 03

„Protams, vēl neesmu 100% pārliecināts par sevi. Gaidu trešo posmu, kurā vēlos pieradīt, ka šīs uzvaras nebija tikai nejaušība,” sola Kontantīns Calko.

Pēc aizvadītajiem diviem posmiem, Konstantīns Calko ir Masters klases kopvērtējuma līderis. Kopā „Radical Masters Euroseries” seriālā šogad paredzēti 6 posmi. Nākamais posms norisināsies no 13. līdz 14. jūlijam Silverstonas trasē Lielbritānijā.

Šobrīd vēl tiek lemts par to, vai Konstantīnam Calko tiks piešķirts 60 sekunžu sods par neatļautu manevru trasē otrā brauciena laikā.

Calko_Foto Oliver Read 04

Par  „Radical Masters Euroseries” sacīkstēm

„Radical Masters Euroseries” ir FIA apstiprinātas starptautiska līmeņa izturības sacīkstes, kas norisinās Eiropā un kurās sportisti startē ar īpaši šīm sacīkstēm paredzētām „Radical” automašīnām. Atkarībā no automašīnas motora tilpuma, sportisti dalās divās klasēs – Masters (SR8 automašīnas) un Supersport (SR3 RS un SR5 automašīnas). Sporta automašīnas ir aprīkotas ar divām sēdvietām un ar katru auto pēc izvēles var startēt viens vai divi sportisti.