Konstantīns Calko šogad vienīgo reizi Latvijā startēs “Riga Summer Race”

Calko_foto aigars tidmanis go4speed

Talantīgo Latvijas šosejas sacīkšu braucēju Konstantīnu Calko (attēlā augšā), kurš šogad ir European Le Mans Series dalībnieks, vienīgo reizi pašmāju sacensībās būs iespēja vērot 22. un 23.augustā atjaunotajā Biķerieku trasē, kad tiks aizvadīts autošosejas festivāls Riga Summer Race. Calko izlēmis startēt festivāla ietvaros paredzetajā noslēdzošajā Baltic Sea Cup for Legends posmā.

Baltic Sea Cup for Legends pēdējā posmā uz starta stāsies aptuveni 15 sportisti no četrām valstīm – Latvijas, Somijas, Krievijas un Zviedrijas, informē Go4speed.

Šī gada laikā jokainie Legends spēkrati ir iekarojuši arī latviešu braucēju sirdis

un jau seši sportisti plāno iziet uz starta ar šīm nelielā izmēra sporta automašīnām, ko darbina motocikla motors. Viņu vidū būs arī Konstantīns Calko, kuram šī būs pirmā pieredze ar Legends automašīnu.

0708151028-legendas-sadursme

“Pirms pāris nedēļām Biķernieku trasē man bija iespēja pamēģināt izbraukt ar šo automašīnu un man tā ļoti iepatikās. Mašīna ir ļoti viegla un dinamiska, salīdzinot ar šosejas mašīnu vai prototipiem, ar kādiem esmu braucis līdz šim, tā ir pilnīgi atšķirīga,” pirmajos iespaidos dalās Konstantīns Calko, kurš Eiropas Lemānas sacīkstēs startē ar LMP3 klases prototipu.

Starp latviešu sportistiem Biķernieku trasē redzēsim arī Latvijas un Baltijas autošosejas čempionu Uldi Timaku, kurš šajā posmā sola cīnīties par Top-3 vietām. Tāpat uz starta redzēsim kartinga braucējus Iļju Aļošinu un  Henriju Grūbi, kuriem arī šis būs pirmais starts ar Legends, kamēr Ivars Janeks un nacionālās klases čempions Igors Zubkovs uz starta stāsies jau otro reizi.  Sacīkstēs piedalīsies arī Somijas Legends čempions Johans Ahokas, kurš ir Baltijas jūras Legends kausa līderis pēc diviem aizvadītajiem posmiem Somijā un Igaunijā.

Uldis Timaks

Uldis Timaks

Kopumā Riga Summer Race festivālā dažādās automobile klasēš piedalīsies vairāk nekā 150 dalībnieki no astoņām valstīm.

Par Legends automašīnu klasi:

Legends ir budžeta autošosejas klase, kas pēdējos 15 gadus iekarojusi popularitāti visā Eiropā. Legends sporta automašīnu virsbūve ir veidota pēc Amerikas trīsdesmito gadu automobiļa izskata. Automašīna ir aprīkotas 1300 ccm “Yamaha” motocikla dzinēju un sver vien nepilnus 600 kilogramus, kas ļauj paātrināties līdz 100 km/h  mazāk kā četrās sekundēs.