Kreigs Brīns zaudē līderpozīciju pēc sestā ātrumposma, vadību pārņem Ketomā

Rally Liepaja Ventspils 1.diena_D.Janova (4Rati) 07

Lai gan īru ekipāža Kreigs Brīns / Deivids Moinihans (Peugeot 207 S20000 bija uzvarējusi visus trīs rallija pirmās dienas ātrumposmus un bija ātrākie arī pirmajos divos 2.dienas, sestdienas ātrumposmos, visu iekrāto pārsvaru viņi pamanījās pazaudēt līdz šim garākajā 6.ātrumposmā “Ēdole” (21,31 km).

Tajā pirmo uzvaru guva īru tuvākie sekotāji somi Jāri Ketomā / Kajs Lindstrēms (Ford Fiesta RRC), vienā rāvienā atvinnēdami līdz tam pamazām zaudēto un izvirzoties kopvērtējuma vadībā.

Ketomā pārsvars pār Brīnu pagaidām gan ir tikai viena sekunde.

Trešo vietu saglabāja francūži Fransuā Delekūrs / Dominiks Saviņjoni (Peugeot 207 S2000), kuru labākais rezultāts pagaidām ir otrā vieta 3.ātrumposmā. Tiesa, viņi no abiem līderiem kopvērtējumā atpaliek jau tieši 45 sekundes.

Latvijas čempionāta 1.posma ieskaitē par līderiem ir zivirzījušies krievu sportisti Aleksejs Lukjaņuks / Aleksejs Arnautovs (Mitsubishi Lancer EVO X), kuri jau uzvarējuši četrus no pašlaik aizvadītajiem sešiem ātrumposmiem un tuvākos kopvērtējuma konkurentus apsteidz par 54,2 sekundēm. Jāpiebilst, ka Lukjaņuks ir augstajā 4.pozīcijā arī ERČ ieskaitē un Delekūram zaudē tikai 4,6 sekundes.

Pēc Jāņa Vorobjova / Guntara Zicāna (attēlā) izstāšanās 5.ātrumposmā, otrajā vietā LRČ vērtējumā izvirzījusies Mārtiņa Sviļa/Ivo Pūķa ekipāža,

bet trešie igauņi T.Korge/E.Pints (Mitsubishi Lancer Evo IX).

Ātrākie latvieši ERČ ieskaitē pēc pirmajiem sešiem ātrumposmiem ir Raimonds Kisiels / Arnis Ronis (MiniCountryman JCW RRC), kuri kopvērtējumā ieņem 10. pozīciju, līderiem zaidējot nepilnas divas minūtes. LRČ ieskaitē Kisiela ekipāža ieņem tikai ceturto vietu.

Vorobjovs pēc 4.ātrumposma Lukjaņukam zaudēja 20,2 sekundes un, iespējams, mēģināja sadeldēt rezultātu, taču kādā trases sarežģītā posmā, atspiežoties pret ceļa apmali salocīja riteņa balstiekārtu un jau nākamajā līkumā riteni pazaudēja pavisam. Taču Vorobjovu/Zicānu gandrīz noteikti uz starta atkal redzēsim jau rīt, kad “Rally Liepāja-Ventspils ietvaros notiks LRČ 2.posms.

Savukārt gan ERČ, gan LRČ ieskaitē startējošie Krievijas pārstāvji Vasīlijs Grjazins / Dmitrijs Čumaks (Mitsubishi Lancer EVO IX), kuri nesen bija ātrākie rallijā “Alūksne” un arī šo ralliju visumā aizvada labi,  kopvērtējumā ERČ ieskaitē ir tikai 28.pozīcijā ar vairāk kā 8 minūšu deficītu, jo vakar 3.ātrumposmā, it kā dēļ problēmām ar bremzēm, zaudēja uzreiz 6 minūtes un 57 sekundes.

Aktuālie ERČ rezultāti

Aktuālie LRČ rezultāti