Krievijas rallijreidu čempionāta medaļas izspēlēs Latvijā – Jēkabpils apkaimē

SONY DSC

„RE Autoclub” trešo reizi rīkotajā rallijreidā „Riga Baja”, kas ir Krievijas čempionāta noslēdzošais posms un šogad notiks no 21. līdz 23. septembrim Jēkabpils, Krustpils un Viesītes ceļos, startēs ekipāžas no Krievijas, Latvijas, Somijas un Baltkrievijas.

Zināms, ka sestdien oficiālajā rallijreida atklāšanas ceremonijā Jēkabpils Vecpilsētas laukumā distancē dosies 27 ekipāžas, kuru pulkā būs arī trīs latviešu ekipāžas, kā arī viena internacionāla ekipāža ar latvieti Aldi Vilcānu pie „Rusj-Sport” komandas automašīnas stūres.

Latvijas autosporta līdzjutējiem būs iespēja trasē atkal redzēt 2010. gada „Riga Baja” vicečempionus – Jāni Nagli (LAF prezidentu) un Jāni Nagli junioru ar „RE Autoclub” sagatavoto „Mitsubishi Pajero MPR 96”, kā arī Ansi Fridbergu un Zinti Kalvānu ar „Mitsubishi Pajero” un „OSC” pārstāvjus Tomu Brantu un Mārtiņu Tūteru ar „OSCar”. Interesi varētu raisīt arī „RE Autoclub” ekipāža, ko veidos Somijas autosportisti Tapio Suominens un Marku Hurskainens. Viņi trasē dosies ar „lidojošajam somam” Tonijam Gardemeisteram gatavoto „Mitsubishi Pajero L2”.

Krievijas rallijreida čempionātā šogad aizvadīti jau četri no pieciem posmiem. Sacensību dalībnieki februārī sacentās rallijreidā „Belogorje”, aprīlī – „Zoloto Kagana”, jūnijā – „Simbirskij Trakt” un jūlijā – „Silk Way”.

Izšķirošie notikumi cīņā par Krievijas čempionāta medaļām notiks tieši Latvijā.

„Šogad „Riga Baja” startēs rekordliels dalībnieku skaits – tikai par dažām automašīnām mazāk nekā, piemēram, FIA Pasaules kausa posma Polijā,” uzsver „Riga Baja” organizators Roberts Elbakjans. „Latvijā būs iespējams redzēt gan pasaules līmeņa sacensībām sagatavotās automašīnas, ar ko brauks Krievijas čempionāta līderi un „RE Autoclub” pārstāvji, gan arī dažu īpašu projektu ietvaros tapušus auto, piemēram, Krievijā daudzinātā „E-Auto” ražoto sporta mašīnu ar titulēto Binjaminu Džepajevu pie stūres un Dienvidāfrikā uzbūvēto „BMW X6”, ko pilotēs Andrejs Dmitrijevs.”

„Riga Baja” programmā 22. septembrī plkst. 12.30 Jēkabpilī, Vecpilsētas laukumā notiks oficiālā pasākuma atklāšana, bet plkst. 12.45 pirmās mašīnas starts sešu kilometru garajā pilsētas speciālajā ātrumposmā. Plkst. 14:50 un 17:20 tiks dots starts Krustpils ātrumposmiem – attiecīgi pirmajam un otrajam posmam. 23. septembrī plkst. 9:40 un 12:00 mašīnas startēs Viesītes ātrumposmā – attiecīgi trešajā un ceturtajā. Plkst. 18.30 Vecpilsētas laukumā notiks „Riga Baja” noslēguma ceremonija.

„Riga Baja” būs tikai viena no sastāvdaļām šajā nedēļas nogalē notiekošajiem Jēkabpils „Motoru svētkiem”. To programmā būs arī rallijsprints „Viduslatvija 2012”, kā arī Latvijas čempionāta noslēguma posma ātrumlaivām uz ūdens.